Žygių projektui artėjant į pabaigą, gegužės 20-22 d. vyko baigiamieji renginiai, kurių metu oficialiai atidarytas Miško takas Lietuvoje ir Latvijoje. Gegužės 20 d. Kaune vyko konferencija „Pėsčiųjų maršrutai: nauda keliautojams. Nauda bendruomenei. Nauda ekonomikai”. Konferencijoje buvo akcentuojami pėsčiųjų žygių privalumai, pristatant juos ne tik kaip aktyvų poilsį gamtoje ar alternatyvų keliavimo būdą, bet ir kaip priemonę, padedančią pritraukti keliautojus, stiprinti bendruomenes, esančias greta maršrutų, ir skatinti vietos verslininkus, taip prisidedant prie visuomenės gerovės. Konferencijos diskusijoje buvo galimybė išklausyti žygeivių iš Estijos, Latvijos ir Lietuvos, kurie pasidalino savo patirtimi ir pasikeitė nuomonėmis apie Miško ir Jūrų takus Latvijoje ir Lietuvoje. Po konferencijos dalyviai turėjo galimybę dalyvauti ekskursijoje po Kauną – 2022 m. Europos kultūros sostinę, per kurią taip pat veda Miško takas.
Gegužės 21 d. kartu su dideliu būriu žygeivių atidarėme net 2141 km per Baltijos šalis besidriekiančio Miško tako maršruto dalį Lietuvoje. Žygis vyko Žemaitijos nacionaliniame parke. Žygio metu įveikėme vieną gražiausių Miško tako atkarpų, vingiuojančią tarp didžiausių Žemaitijos nacionalinio parko ežerų: Paplatelė – Plateliai. Žygyje dalyvavo per 300 įvairaus amžiaus žygeivių iš visos Lietuvos, pavieniui ar į kompaniją pasiėmę savo augintinius, su šeimos nariais ar draugų būriu. Dalyviai galėjo rinktis skirtingo ilgio maršrutus – 27 km ir 12 km. Kiekviename maršute buvo numatytos specialios stotelės, kuriose žygeiviai galėjo pagriebti užkandį ar pasipildyti vandens atsargas, o žygio pabaigoje laukė garuojanti košė. Visi žygio dalyviai buvo apdovanoti medaliais ir diplomais.
Gegužės 22 d. vyko Miško tako maršruto dalies atidarymas Latvijoje. Žygis vyko Miško tako maršruto atkarpa Snepelė – Kuldyga, kurios atstumas apie 21 km. Žygio metu dalyviai turėjo taip pat turėjo galimybę apžiūrėti maršrute esančius lankomus objektus: Snepelės dvarą ir Pelči rūmus, pasigrožėti Ventos upe ir Kuldygos senamiesčiu, pabendrauti su vietiniais ir pasimėgauti jų gaminama tradicine žuviene grojant gyvai muzikai. Žygis Latvijoje užbaigė trijų dienų Žygių projekto baigiamųjų renginių ciklą.
Projekto metu buvo sukurtas unikalus turizmo produktas – Baltijos pėsčiųjų maršrutai (Miško takas ir Jūrų takas) – ilgų atstumų pėsčiųjų maršrutų tinklas, jungiantis Estiją, Latviją ir Lietuvą. Šie takai Latviją, Lietuvą ir Estiją įtraukė į Europos pėsčiųjų žygių žemėlapį. Kviečiame išbandyti Miško ir Jūrų takus, o visa informacija apie juos tinklapyje www.baltictrails.eu.
Baigiamieji renginiai organizuoti įgyvendinant Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną 2014–2020 m. programos finansuojamą projektą Nr. LLI-448 „Development of Forest trail in Latvia and Lithuania and expanding the Baltic Coastal Hiking route in Lithuania“ (Hiking Project).
Žemaitijos nacionalinio parko direkcija.
Biudžetinė įstaiga. Didžioji g.10, Plateliai, LT-90420 Plungės raj.
+370 448 49231
+370 448 49337
znp@zemaitijosnp.lt
Zemaitija National Park Directorate
Didžioji str. 10, Plateliai, LT-90420, Plungės dstr., Lithuania
Įmonės kodas: 191440964
PVM mokėtojo kodas: LT914409610, duomenys kaupiami juridinių asmenų registre.
Steigėjas - Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba prie Aplinkos ministerijos. Puslapio sukūrimas dalinai finansuotas Europos Sąjungos 2014-2020m. Interreg V-A Pietų Baltijos bendradarbiavimo per sieną programos lėšomis.