Vilmos Rečkauskienės riešinės, „kutiniai” takai, takeliai

 

Adresas ir kontaktai:

Vingio g. 12, Gilaičių k., Plungės r.,

mob. +370 618 10291

E. paštas: reckauskienevilma6@gmail.com

https://www.facebook.com/riesinesrankdarbiai/

Vilma Rečkauskienė gimė 1978 m. Medsėdžių kaime, netoli Platelių. Platelių vidurinėje mokykloje baigusi 9 klases, toliau mokėsi Plungės žemės ūkio mokykloje, vėliau įsigijo pardavėjos-konsultantės specialybę.

Riešines megzti pradėjo prieš 8 metus. Pradžioje mokėsi internetu. Vėliau atėjo į Žemaitijos nacionalinio parko direkcijos rengiamą praktinį seminarą, skirtą riešinių mezgimui. Toliau kurti paskatino Aldona Kuprelytė. Pasak autorės žodžių, „ji (Aldona Kuprelytė) mane tempė už ausų, siuntė į įvairiausius renginius“. Vilmai patinka stebėti, kaip gimsta raštas, patinka kurti siūlų ir karoliukų spalvų derinius. Tai jai padeda atsipalaiduoti ilgais žiemos vakarais. Pati yra sukūrusi apie 10 raštų. Daugiau naudojasi knygomis, siuvinėjimo schemomis, internetu. Dominuoja ir tradiciniai liaudiški raštai, ir tiesiog patinkantys. Yra numezgusi  apie 210 porų, kurių pasidarė nuotraukas, o kiek dar neužfiksuotų…

V. Rečkauskienė  yra ne tik puiki riešinių mezgėja, ji aktyviai dalyvauja Platelių dvaro sodybos tradicinių amatų centro veikloje. Audžia takus, takelius, rankšluosčius, servetėles, šalikus ir kt. Jos mezginiai ir audiniai eksponuoti Plateliuose, Plungėje, Telšiuose ir kt. Dalyvauja įvairiose mugėse visoje Lietuvoje. 2015 m. tapo Tautodailininkų sąjungos nare. Tais pačiais metais Telšių apskrities Aukso vainiko parodoje užėmė III vietą už taikomos dailės darbus ,,Riešinės“.

 

Scroll to top