Saugome kryždirbystės paveldą

2025-12-05 / Žemaitijos NP

2025 m. Žemaitijos nacionalinio parko direkcija vykdo projektą ,,Žemaitijos kūrėjai: Stanislovas Riauba ir Liudas Truikys“. Dalis projekto veiklų skirta kryždirbystės paveldo išsaugojimui.  Vasarą vyko jaunųjų menininkų kūrybinė stovykla ,,Kryždirbystės paveldas Platelių krašte“ (restauruoti 2 koplystulpiai, trys koplytėlės, keturios informacinės lentos), ankstyvą rudenį įvyko dar viena tautodailininkų kūrybinė stovykla (sukurtos trys koplytėlės prie medžio), jaunimui vestos kryždirbystės paveldo edukacijos. Lapkričio  pabaigoje Platelių dvaro svirne kultūros paveldo specialistai susirinko į  diskusiją ,,Kryždirbystės paveldas. Tradicijos, išsaugojimo iššūkiai“.  Renginyje dalyvavo:Rūta Končiutė-Mačiulienė (Mažeikių rajono savivaldybės administracija), Aurelija Ričkuvienė (Kultūros paveldo departamento prie KM Telšių – Tauragės teritorinis skyrius), Antanas Vaškys (Žemaitijos nacionalinio parko direkcija), Gintaras Ramonas (Plungės rajono savivaldybės administracija), tautodailininkai. Diskutuota apie žemaičių kryždirbystės paveldo savitumą, nuolatinį paveldo saugojimą, visuomenės švietimą ir kitas šio paveldo išsaugojimo problemas ir galimybes.

Projektą remia Lietuvos kultūros taryba, Plungės rajono savivaldybė.

Žemaitijos nacionalinio parko Kraštovaizdžio apsaugos skyriaus specialistė (kultūrologė) Aldona Kuprelytė

Scroll to top