Saugome kryždirbystės paveldą

2026-04-24 / Žemaitijos NP

2026 m. Žemaitijos nacionalinio parko direkcija vykdo projektą ,,Godelių menininkams 100“. Projektas numato įvairias veiklas: parodą, konferenciją, ekskursiją, edukacijas, kt. Žymi projekto dalis skirta kryždirbystės paveldo išsaugojimui. Balandžio 21-23 dienomis Plateliuose vyko tautodailininkų kūrybinė stovykla – nudažytos ir pakabintos trys praeitais metais sukurtos, per žiemą išdžiūvusios koplytėlės prie medžio. Trys žymiausi Lietuvos kryždirbiai: Saulius Lampickas, Adolfas Teresius ir Antanas Vaškys papuošė Platelių kraštą naujais kūriniais. Koplytėlė su su šventu Kazimieru skirta dovainiškio tautodailininko Kazio Striaupos (1932-2024) atminimui. Koplytėlė su šv. Liudviku skirta scenografo Liudo Truikio (1904 -1987) atminimui. Koplytėlė su šv. Kotryna primins menininko, medžio meistro Stanislovo Riaubos (1904-1982) motiną Kotryną. Naujais kryždirbystės darbais džiaugėsi susirinkę tautodailininkai iš Telšių, Mažeikių, Plungės, Kretingos r. savivaldybių. 

Projektą remia Lietuvos kultūros taryba, Plungės rajono savivaldybė.

LKT zenklas.png
Plunges zenklas.jpg
141305300_238676557778598_7138669885037528614_n (1).png

Žemaitijos nacionalinio parko Kraštovaizdžio apsaugos skyriaus specialistė (kultūrologė) Aldona Kuprelytė

Scroll to top