Miško tako maršruto žymėjimas

2021-11-30 / Žemaitijos NP

Žemaitijos nacionalinio parko direkcija kartu su partneriais iš Lietuvos ir Latvijos įgyvendina projektą „Miško maršrutų kūrimas Lietuvoje ir Latvijoje. Baltijos pajūrio pėsčiųjų maršruto plėtra Lietuvoje (Hiking project)“, kuriuo siekiama sukurti ilgo atstumo pėsčiųjų maršrutus „Miško takas“ ir „Jūrų takas“, taip sudarant keliautojams daugiau galimybių pažinti mūsų kraštą.

Šią vasarą ir rudenį Žemaitijos nacionalinio parko direkcija vykdė savo Miško tako dalies, apimančios atstumą nuo Tytuvėnų iki Lietuvos-Latvijos pasienio Skuode, maršruto žymėjimą. Maršrutui žymėti buvo naudojami įvairūs būdai ir priemonės. Daugiausia buvo ženklinama dažais gamtoje ant medžių, akmenų ar kitose vietose, kur buvo įmanoma. Ten, kur ženklinti dažais nebuvo galimybės, maršrutas pažymėtas lipdukais ir lentelėmis. Miško tako maršrutą pažinsite pagal projekto spalvas baltą ir oranžinę, pagal pavadinimą – lentelėse ir lipdukuose, kur taip pat pridėtas ir E11 logotipas. Nužymėta beveik visa Miško tako dalis, patenkanti į Žemaitijos nacionalinio parko direkcijos kuruojamą teritoriją, kuri užima daugiau nei 300 km. Liko pažymėti keletas vietų Kurtuvėnų regioniniame parke, kai kur atlikti korekcijas.

Kviečiame visus neabejingus gamtai keliautojus, žygeivius išbandyti Miško tako maršrutą, pasirinkus sau tinkamą atkarpą. Nepamirškite, esant galimybei, visada išsisaugoti maršruto gpx failus, kuriuos prie kiekvienos atkarpos galite rasti ir parsisiųsti oficialiame Miško ir Jūrų takų tinklapyje baltictrails.eu.

Primename, kad iki šiol „Miško takas“ driekėsi nuo Scheveningeno (Nyderlanduose) iki Aradnykų (Lenkijos-Lietuvos pasienyje) ir čia nutrūksta, kur toliau tęsiasi nuo Rygos (Latvijoje) iki Talino (Estijoje). Šiame projekte buvo siekiama užpildyti trūkstamą atkarpą ir prisijungti prie Europoje jau egzistuojančio ilgo atstumo pėsčiųjų trasos E11.

Bendras „Miško tako“ maršruto ilgis Lietuvoje siekia 747 km ir yra suskirstytas į 5 regionus, kurių pavadinimai atspindi regiono išskirtinumą. Maršrutas parengtas taip, kad keliautojui būtų patogu susiplanuoti kelionės atstumą, nes visi regionai padalinti į 36 trumpesnes atkarpas po 15-25 km, kurios gali būti įveikiamos per vieną ar dvi dienas. Kiekvienas įvertinęs savo norus ir galimybes gali susiplanuoti trumpesnius ar ilgesnius žygius iš anksto. Aktualią informaciją visada galite rasti čia.

Projektas Nr. LLI-448 Miško maršrutų kūrimas Lietuvoje ir Latvijoje. Baltijos pajūrio pėsčiųjų maršruto plėtra Lietuvoje (Hiking project)“ iš dalies finansuojamas 2014-2020 m. Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programos lėšomis.

Scroll to top