Gegužės 24 d. – Europos parkų diena

2024-05-23 / Žemaitijos NP
Europos Parkų logotipas su užrašu "Balsuok už gamtą"

Gegužės 24 d. – Europos parkų diena. Ši data minima kasmet, prisimenant, kad 1909 m. gegužės 24 d. Švedijoje buvo įsteigti pirmieji devyni Europos nacionaliniai parkai.  Šių metų EUROPARC šūkis – „Balsuok už gamtą“.  

EUROPARC federacija susikūrė 1973 metais Vokietijoje. Šiuo metu EUROPARC federacijoje yra daugiau nei 400 narių iš 36 valstybių. Federacijos tikslas – tobulinti saugomų teritorijų valdymą bendradarbiaujant tarp Europos valstybių, dalintis gerąja praktika ir patirtimi. Žemaitijos nacionalinis parkas taip pat yra šios organizacijos narė, todėl kiekvienais metais kartu su kitais parkais mini šią svarbią datą.  

Šia proga parko direkcija kvietė moksleivius dalyvauti konkurse.  4-10 -ų klasių moksleiviai siuntė motyvacines žinutes „Kodėl mums reikia saugomų teritorijų?“. Taip pat gegužės 22 d. Nacionalinio parko direkcijos specialistai lankėsi Telšių Germanto progimnazijoje. 4-5 klasių moksleiviams pristatytas Žemaitijos nacionalinis parkas, kalbėta, kodėl mums svarbios saugomos teritorijos. O gegužės 25 d. visus kviečiame į  orientacines varžybas „NaturaOrient“ 2024“.

Gamta yra svarbi mums visiems. Todėl aktualu garsiai kalbėti ir imtis veiksmų, siekiant užtikrinti darnią žmonių ir gamtos ateitį. O savo palaikymą gamtai mes galime parodyti įvairiais būdais. Vienas iš jų – 2024 m. vykstantys Europos Parlamento rinkimai. Reikšmingas įvykis Europos Sąjungos ateičiai.

Šių metų Europos parkų minimu šūkiu „Balsuok už gamtą!” norima pabrėžti  saugomų teritorijų svarbą gamtos vertybėms išsaugoti bei koks svarbus jų vaidmuo užtikrinant tvarią ir atsparią visuomenę, kurioje Europos piliečiai galėtų gyventi, dirbti ir džiaugtis. Taigi, #BalsuokimeUžGamtą ir skirkime pelnytą dėmesį mūsų gamtos paveldui.

Visuomenės informavimo specialistė (gamtos mokyklai) T. Vilė

Scroll to top