Trys Karaliai

2026-01-06 / Žemaitijos NP

Sausio 6 dieną – Trys Karaliai. XX a. pirmoje pusėje tarp Kalėdų ir Trijų karalių po Platelių apylinkes vaikščiojo vyrai persirengę Trim Karaliais, žvaigždę nešė angeliuku apsirėdęs berniukas arba mergaitė. Leidimą vaikščioti po kaimus Trys Karaliai gaudavo iš kunigo. Užėję į namus, pagarbindavo Dievą, giedodavo giesmes, šventinta kreida virš durų užrašydavo raides: C, M, B (Lietuvoje dažniausiai vietoj C rašoma K) reiškia Trijų Karalių pirmąsias raides arba palaiminimą lotynų kalba: Christus mansionem benedicat („Telaimina Kristus šiuos namus“).

2010 m. Žemaitijos nacionalinio parko direkcija atgaivino po antro pasaulinio karo sunykusią Trijų karalių tradiciją. Šiemet penkioliktus metus Platelių kultūros centro folkloro ansamblio ,,Platelē” dalyviai persirengę Karaliais lankė Platelių, Gilaičių, Dovainių, Beržoro žmones. Sausio 4 dieną gerąją naujieną skelbdami, giesmes giedodami vaikščiojo dvi Trijų karalių kompanijos.

Palaimintų Naujų metų!

Kraštovaizdžio apsaugos skyriaus  specialistė (kultūrologė) Aldona Kuprelytė                                                

Scroll to top