Vyndarių sodyba

Adresas: Beržų g. 5, Babrungėnų k., Plungės r.

Tel.  +370 68836216

El. paštas: info@vyndariusodyba.lt

https://vyndariusodyba.lt/sodyba/

https://www.facebook.com/vyndariusodyba/

Sodyba įsikūrusi Žemaitijos nacionalinio parko miškų apsuptyje, Šaltinių slėnyje prie Babrungo upelio, kuris išteka iš Platelių ežero. Šalia mūsų sodybos taip pat prateka šis upelis, sudarydamas kilpas tarp čia ledynmečiu susiformavusių kalvų ir skardžių, apaugusių miškais. Upelis labai vingiuotas, sraunus ir švarus. Jame neršia upėtakiai, nėgės ir kitos žuvys. Nuo senų laikų jame dažnai užtvankas stato bebrai. Čia galima sutikti ir gražiausią Lietuvos paukštį tulžį, kuris įrašytas į Lietuvos raudonąją knygą, taip pat juodąjį genį. Čia rytais klykia gervės, o naktį karaliauja pelėdos, apuokai ir šikšnosparniai. Ši vietovė įtraukta į Babrungo kraštovaizdžio draustinį, kuriame gausu šaltinių, kalvų ir senų girių.

Sodyba įkurta 1918 m. Šatkauskų šeimos, o 2016 m. rekonstruota Marcinkevičių ir vis plečiama. Ji užima 9 ha ploto, kuriame yra trys įžuvinti vandens telkiniai – juose galima pažvejoti ir išsimaudyti.

Sodyboje yra vyninė, kurioje gaminame vyną. Taip pat ir vyno rūsys – jame vynai bręsta, įgauna skonį, pasakoja istorijas.

Sodyboje teikiamos apgyvendinimo paslaugos.

Scroll to top