LANKOMIAUSIAS OBJEKTAS – ŠALTOJO KARO MUZIEJUS

2018-12-17 / Žemaitijos NP

Šaltojo karo ekspozicija  prieš aštuonerius metus atvėrusi duris iki šiol pritraukia tūkstančius lankytojų iš tolimiausių pasaulio kampelių. Dabartinė ekspozicija tikrai labai įdomi ir šiuolaikiška. Karinės bazės istoriją ir daug kitos įdomios informacijos galima išgirsti iš ekskursijos vadovo  grupinės ekskursijos metu arba keliaujant savarankiškai su audio gido įrenginiu.

Vasaros sezono metu ekskursijas lietuvių, rusų ir anglų kalbomis vedė 6 vietiniai gidai. Talkino ir Žemaitijos nacionaliniame parke savanoriavusi Elisa Di Marco iš Italijos. Ji vedė ekskursijas anglų ir italų kalbomis.

Iki gruodžio 1 – osios Šaltojo karo ekspozicijoje sulaukta 37888 lankytojų iš viso pasaulio. Apie 1,5 proc. daugiau nei praėjusiais 2017 metais. Ekspozicija labiausiai domisi lietuviai, kurie sudarė apie 75 proc. (28371) visų lankytojų. Kita dalis (9517) apsilankiusiųjų atvyko iš įvairių užsienio šalių. Daugiausia lietuvių lankytojų atvyko iš Klaipėdos (4540), Vilniaus (3669), Kauno (3181), Šiaulių (1679), Mažeikių (1448), Plungės (1412), Telšių (1081) bei kitų miestų ir miestelių. Smagu, kad daugėja atvykstančių užsienio turistų. Daugiausia lankytojų sulaukta iš JAV (1527), Vokietijos (1513), Olandijos (652), Jungtinės Karalystės (623). Džiugina, kad ekspozicijoje apsilanko turistai ir iš tolimesnių kraštų, tokių kaip Paragvajus, Mauricijus, Lichtenšteinas, Taivanas, Pietų Afrikos respublika, Japonija, Naujoji Zelandija.

Didelio susidomėjimo Šaltojo karo ekspozicija sulaukė ir iš kruiziniais laivais keliaujančių turistų.  Kelionių agentūrą „Klaipėdos Mėja“ atvežė – 43, „Krantas Travel“ – 14, „Baltic Blues“ – 25 turistų grupes iš kruizinių laivų. Lyginant su praėjusiais metais grupių iš kruizinių laivų skaičius išaugo apie 37 proc.

Ne sezono metu lankytojus domina edukacinis užsiėmimas ,,Žaidimai ir atradimai raketinėje bazėje“, kurio metu dalyviai ne tik susipažįsta  su  Šaltojo karo istoriniu laikotarpiu, bet ir atlieka įvairias užduotis, šifruoja koduotes, susipažįsta su aplinka per pojūčius.

Jau tapo tradicija paskutinį spalio penktadienį organizuoti netradicinę ekskursiją po raketinės bazės nelankomas patalpas. Ekskursija  ,,Šaltojo karo ekspozicija kitaip‘‘- tai išskirtinė proga patyrinėti kitokią Plokštinės raketinę bazę, pamatyti bazės vietas, kurios dar niekada nebuvo atvertos turistams. Šių metų spalio 26 d. vykusioje ekskursijoje dalyvavo 28 dalyviai iš Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Utenos, Kėdainių ir kitų miestų. Kadangi, susidomėjimas šiuo renginiu yra didelis, nuo kitų metų išskirtinės ekskursijos bus organizuojamos  bent 4 kartus per metus.

Džiaugiamės, galėdami pateisinti lankytojų lūkesčius ir tikimės, kad kiekvieno apsilankiusio Šaltojo karo ekspozicijoje  įspūdžiai išliks ilgam.

 

Lankytojų aptarnavimo skyriaus

 Šaltojo karo muziejaus poskyrio informacija.

Scroll to top