Kaip gražu, kol įvairiaspalviai medžių, krūmų lapai rudenį supasi ant šakų, tačiau nukritę ant žemės sode, kieme, ant takų, šaligatvių, laiptų, netgi parkuose ant žolės, ne visiems sukelia teigiamus jausmus. Nelieka grožio, nes pūva ir ištęžta. Žmonės nuogąstauja, baiminasi dėl lapų galimo neigiamo poveikio aplinkai: sugadins veją, po medžiais nebeaugs žolė, lapuose liks žiemoti augalų ligų sukėlėjai. Nevengia lapų ir pakeiksnoti, jog tenka įdėti daug triūso, kol juos visus pavyksta sugrėbti ir pašalinti. Tai ką gi su tais lapais daryti: vaikantis lapų įdarbinti visus sandėliuko įrankius ar vis tik palikti juos ramybėje sutręšti?
Patartina grėbti, jei:
Neverta grėbti, jei:
Šiuo metu, kai gamta jau paniro į tylos ir ramybės periodą, kai dauguma medžių jau apnuogino savo šakas, pagalvokime, ar tikrai verta atimti natūralius gamtinius užklotus iš žiemoti jau susiruošusių smulkių padarėlių? Palikdami nesugrėbtus ir neišvežtus lapus galime apsaugoti jautrius žiemos šalčiams augalus, parūpinti maisto sliekams ir kitiems skaidytojams, pagerinti dirvožemio kokybę.
Biologinės įvairovės skyriaus vyr. specialistė Dovilė Staponkienė
Žemaitijos nacionalinio parko direkcija.
Biudžetinė įstaiga. Didžioji g.10, Plateliai, LT-90420 Plungės raj.
+370 448 49231
+370 448 49337
znp@zemaitijosnp.lt
Zemaitija National Park Directorate
Didžioji str. 10, Plateliai, LT-90420, Plungės dstr., Lithuania
Įmonės kodas: 191440964
PVM mokėtojo kodas: LT914409610, duomenys kaupiami juridinių asmenų registre.
Steigėjas - Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba prie Aplinkos ministerijos. Puslapio sukūrimas dalinai finansuotas Europos Sąjungos 2014-2020m. Interreg V-A Pietų Baltijos bendradarbiavimo per sieną programos lėšomis.