Energetinių labirintų ir geometrinių figūrų parkas

2021-12-01 / Žemaitijos NP

Energetinių labirintų ir geometrinių figūrų parkas, kuriam suteiktas Žemaitijos nacionalinio parko produkto ženklas, įkurtas Jurgos ir Antano Jakimavičių sodyboje, Likšų kaime, Plungės rajone, nacionalinio parko teritorijoje. Nuo Plungės link šio kaimo veda kelias Nr. 164 bei Nr. 2302 (sankryžoje posūkis į kairę). Vietos koordinatės: 56.056084, 21.918087 arba 370329, 6215513.

Primename, kad šis parkas dirba nuo kovo 15 d. iki spalio 31 d. visomis savaitės dienomis: pavasario ir vasaros dienomis ilgiau, rudens – trumpiau. Daugiau informacijos galite rasti: www.energlabirintai.lt.

Miškų apsuptyje esančioje teritorijoje įrengti 4 labirintai, kurių paskirtis – jais keliaujančiam žmogui leisti pabūti su savimi, pamąstyti, atsipalaiduoti, pamedituoti. Kelionė labirintu – tai buvimo čia ir dabar akimirka, kai esi be jokios sumaišties, ramybėje, harmonijoje, tyloje.
Iš akmenų sudėtas vidinio „Aš“ labirintas, skirtas darbui su savimi, savo vidinio AŠ ieškojimui, atsakymams į klausimus gauti, problemų sprendimui, nusiraminimui, svajonių išsipildymui.

Nedidukas, gėlėmis apsodintas meilės ir draugystės labirintas harmonizuoja mylimųjų, šeimos, brolių, sesių, draugų, bendraminčių ar komandos santykius. Jis turi du įėjimus, vedančius į centrą, ir vieną bendrą išėjimą.

Penkių elementų ir arkangelų labirintas apsodintas dekoratyviniais krūmeliais ir medeliais. Įvairių rūšių ir spalvų augalai – tam, kad, keliaujant labirintu, žmogus patirtų spalvų, kvapų ir skonio terapiją, nes tarp visų augalų yra ir valgomų uogų. Skirtingas augalas išskiria savo eterį ir džiugina mus išskirtine savo spalva bei forma.
Šis labirintas turi aštuonis ratus. Skaičius aštuoni – begalybės simbolis, rodantis, kad niekur ir niekada nereikia savęs varžyti.

Vidinės pusiausvyros labirintas yra aštuoniukės formos, kuri reiškia begalybę, visų energijų pusiausvyrą ir harmoniją. Tai labirintas, kuris subalansuoja mumyse kairiojo, atsakingo už protą, ir dešiniojo, atsakingo intuiciją, smegenų pusrutulių veiklą. Žmogus turi išmokti vadovautis abiem: tiek protu, tiek savo širdimi.

Parke taip pat galima pamatyti į žemę įkastą „Gyvybės gėlelės“ mandalą. Žodis mandala sanskrito kalboje reiškia ratą su centru. Tai mikro ir makro kosmoso simbolinis piešinys. Mandala išreiškia visumą, nuo dievo iki visos kūrinijos ir primena mums, jog visa yra viena.

Merkaba pastatyta šalia mandalos „Gyvybės gėlelė”. Čia jūs galite atsisėsti ant suolelio, esančio po merkaba, ir  pasisemti energijos, sklindančios vienu metu iš mandalos ir merkabos. Merkaba meditacija lavina sąmoningumą, nurodo neribotas žmogaus galimybes.

Šio parko šeimininkės tėtis, būdamas talentingas konstruktorius, padėjo sukonstruoti ne tik metalinę merkabą, bet ir metalinius kupolus, esančius ne tik penkių elementų labirinte, bet ir visoje parko teritorijoje. Pirmas kupolas, apdengtas skiedromis, leidžia žmogui apsisaugoti nuo lietaus. Antras kupolas skirtas vaikams laipioti, treniruotis, suptis. Trečias kupolas apsivijęs žaliosiomis saldžiomis vynuogėmis, kurios mus džiugina savo skoniu, pripildo mūsų kūnus reikalingomis maistinėmis medžiagomis ir vitaminais ir leidžia pailsėti.

Parke galima išbandyti ir kitas čia esančias pramogas:

*pasivaikščioti ant specialios virvės (slack-line), kuri yra puiki priemonė mokytis išlaikyti kūno lygsvarą;

*pažaisti lauko šachmatais (ant žemės pastatyta didelio formato šachmatų lenta su figūromis), taip pat stalo futbolą (gali būti žaidžiama vienas prieš vieną arba du prieš du) arba mini biliardą, kuris lavina geometrijos, fizikos ir matematikos įgūdžius, grūdina charakterį, verčia analizuoti ir logiškai mąstyti;

*batutą su šoniniais apsauginiais tinkleliais, kuris skirtas ir vaikams, ir tėveliams;

*labirintą su riedančiu kamuoliuku, kuriuo keliaujame iki centro ir atgal, judindami į šonus žaidimą, kuriame kamuoliukas rieda takeliu.

Lankytojų aptarnavimo skyriaus gidė Aušra Brazdeikytė

Scroll to top