,,Žiemos“ seminarai

2015-01-21 / Žemaitijos NP

Šeštus metus Žemaitijos nacionalinio parko direkcija, pasibaigus rudens darbams, šaltuoju metų laiku organizuoja įvairius seminarus, praktinius užsiėmimus, kuriuose galima susipažinti su Žemaitijos krašto tradicijomis ir papročiais, išmokti įvairių tradicinių ir netradicinių amatų. Paskutiniais metais nusistovėjo graži tradicija, kad šie ,,žiemos susibėgimai“ Platelių dvaro svirne vyksta beveik kiekvieną šeštadienį (pradžia 13 val.). Per tuos metus susibūrė gražus moterų būrys, kurios yra ne tik šeštadieninių renginių dalyvės, bet ir pačios pasiūlo pravesti vienokius ar kitokius praktinius užsiėmimus.

Pirmasis 2015 metų praktinis užsiėmimas ,,Vėlimas“ susilaukė ypatingo dėmesio. Ne visus norinčius galėjome pakviesti dalyvauti seminare. Vilija Juočytė iš Mažeikių mokino nusivelti pirštines. Vilija studijavo buvusiame Kauno politechnikos institute, kur įgijo inžinieriaus projektuotojo specialybę, vėliau studijavo audio vizualinius menus Šiaulių universitete. Prieš šešis metus naujai ,,atrado menus“: mokėsi tapybos ant šilko, vėlimo ant šilko, vėlimo iš vilnos technikos. Nauja veikla pavyko ir patiko. Žiemą menininkė dirba su vilna, vasarą prisijaukina šilką. Anšlaginiame seminare Platelių dvaro svirne kiekvienas dalyvis nusivėlė pirštinių porą. Dar vieną seminarą pirštinių vėlimui planuojame organizuoti pirmą vasario šeštadienį.

Praeito savaitgalio seminare Dalia Jakštienė mokė megzti Užgavėnių kaukes. Tai unikalus ir paprastas būdas pasidaryti kaukes Žemaitijos tradicinei šventei – Užgavėnėms. Megztos kaukės yra lengvos, šiltos (kartais net per šiltos), spalvingos.

Kviečiame dalyvauti šeštadieniniuose užsiėmimuose. Šį šeštadienį mokinsime pinti iš popieriaus, o paskutinis sausio šeštadienio seminaras bus skirtas grabnyčioms. Tikslesnės informacijos ieškokite Žemaitijos nacionalinio parko direkcijos internetinėje svetainėje.

Scroll to top