Žieduota gulbė Stirbaičiuose

2020-02-19 / Žemaitijos NP

Vasario 13 dieną gamtos mylėtoja Zina Jokšienė atsiuntė gulbių giesmininkių nuotrauką, kurioje viena iš gulbių buvo su ryškiai mėlynu žiedu ant kaklo. Minėtą nuotrauką persiuntėme į Lietuvos paukščių žiedavimo centrą. Iš jo gautas atsakymas liudijo, kad ši gulbė (patelė) buvo žieduota kartu su kitais 4 jaunikliais 2016 m. liepos 28 d. Skuodo rajone Kulalių kaime. Gal minėta gulbių giesmininkių pora Stirbaičiuose nutūpė pailsėti, o gal plačiai išsiliejusi pelkė tarpumiškyje buvo pasirinkta kaip puiki vieta perėjimui. Deja, tos pačios dienos pavakaryje sugrįžusios šioje pelkėje jau anksčiau perėjusios gulbės giesmininkės puolė aršiai ginti savo teritorijos ir žieduotoji gulbė su savo partneriu turėjo pasitraukti.

Gulbės giesmininkė yra tikslinė paukščių rūšis saugoma Žemaitijos nacionaliniame parke – Paukščių apsaugai svarbioje teritorijoje.

Lietuvos žiedavimo centras iš visų laukia duomenų apie bet kokius paukščius (gyvus, negyvus) paženklintus  žiedais ant kojos ar ant kaklo adresu: likcentras@gmail.com

Scroll to top