Žemaitijos nacionalinis parkas sulaukė savanorės

2018-04-27 / Žemaitijos NP

Žemaitijos nacionalinio parko (ŽNP)  direkcija nuo 2011 m. bendradarbiauja su koordinuojančia organizacija jaunimo savanoriškos veiklos centru „Deineta” bei priima Europos Sąjungos programos ,,Veiklus jaunimas” savanorius.

Europos savanorių tarnyba (EST) – tai jauniems žmonėms skirti tarptautinės savanorystės projektai,  kuriais siekiama ugdyti pilietiškumą, skatinti kitų kultūrų pažinimą, stiprinti tarpusavio supratimą ir toleranciją. Dalyvaudami EST projektuose savanoriai tobulina turimus gebėjimus ir  įgyja naujų žinių, patirties ir įgūdžių.

ŽNP direkcija savanorių  sulaukia jau ne pirmus metus. Jie parke atlieka įvairiausius darbus. Padeda vykdyti lankytojų monitoringą, tvarko rekreacinius objektus ir vietas, veda ekskursijas anglų kalba, teikia informaciją lankytojams ir t.t.

Šių metų balandžio 1 dieną sulaukėme savanorės Elisos Di Marco iš nedidelio Italijos miesto – Avilijanos. Merginai –  26 metai. Ji yra  baigusi gamtos mokslus. Savanorė teigia, kad jai labai rūpi tokie aplinkosaugos klausimai:  gamtos ir biologinės įvairovės išsaugojimas, gamtinių išteklių perdirbimas ir taupymas, švietimas aplinkosaugos srityje ir kt. Elisa tiki  didelėmis mažų bendruomenių tinklų galimybėmis bendradarbiauti ir keistis idėjomis visame pasaulyje. Ji įsitikinusi, kad piliečių sąmoningumas ir solidarumas padės sukurti geresnę visuomenę ir tapti lygiems ir pagarbesniems vieni kitiems. Būtent tai ją paskatino dalyvauti savanorystės projekte.

Elisai patinka gamta, ji mėgsta semtis naujos patirties, susipažinti su įvairiomis kultūromis, tad Žemaitijos nacionalinis parkas jai ypač tinkama vieta.

Vos atvykusi Elisa įsiliejo į ŽNP direkcijos darbuotojų gretas, greitai mokosi, jau susipažino su parko teritorija, domisi naujais dalykais bei entuziastingai imasi pavestų užduočių. Savanorė direkcijos specialistams padės aptarnauti turistus Lankytojų aptarnavimo centre, vesti ekskursijas ŽNP ekspozicijose anglų kalba ir atliks kitus darbus.

Savanoriai, atvykstantys į Žemaitijos nacionalinį parką, yra didžiulė pagalba parko direkcijos darbuotojams, ypač turizmo sezono metu, kai lankosi daug žmonių ne tik iš Lietuvos, bet ir iš viso pasaulio.

Visuomenės informavimo specialistė (gamtos mokyklai)

Toma Mikutaitė

Scroll to top