Žemaitijos nacionalinis parkas pasitiko neįgaliuosius

2017-07-10 / Žemaitijos NP
maratono dalyviai prie plateliu ezero

Praėjęs, nors ir lietingas, liepos 8-osios šeštadienis, kai kuriems Žemaitijos nacionalinio parko direkcijos (ŽNPD) darbuotojams ir savanoriams buvo ypatingas. Ypatingas tuo, kad jie turėjo galimybę sudalyvauti neįgaliųjų maratone  „Nugalėk save“.

Lietuvos žmonių su negalia Sąjunga 2017 m. liepos 5-12 d. organizavo, neįgaliųjų, judančių rankomis varomais vežimėliais su specialiais priedais – varytuvais, maratoną. Tai buvo jau 13 maratonas, kuris prasidėjo Pakruojyje ir užsibaigė Šventojoje. Visas maršrutas sudarė daugiau nei 220 kilometrų, kurių didžiają dalį maratonininkai stengėsi įveikti vežimėliais. Šio projekto pagrindinis tikslas – didinti žmonių su negalia, ypatingai, judančių neįgaliųjų vežimėliais, fizinį aktyvumą, motyvaciją sveikai ir naudingai leisti laisvalaikį, keliauti bei pažinti. Tuo pačiu, keliant neįgaliųjų pasitikėjimą savo jėgomis ir galimybėmis, mažinant neįgaliųjų socialinę atskirtį, formuojant teigiamą požiūrį į žmones su negalia.

Šiais metais pirmą kartą į maršrutą buvo įtraukta Žemaitijos nacionalinio parko teritorija, atkarpa nuo Alsėdžių iki Platelių miestelio (daugiau nei 20 km). Pakviesti sudalyvauti šioje akcijoje ŽNPD darbuotojai prie maratono dalyvių prisijungė Alsėdžių miestelyje. Kas ratuoti dviračiais, kas neįgaliųjų vežimėliais su varytuvais patraukė Platelių link. Tik prasidėjus kelionei ėmė lyti, tačiau tai dalyvių nesustabdė. Neskubėdami, trumpai atsikvėpdami visi greitai pasiekė dviračių taką, kuris pasak, pačių neįgaliųjų puikiai tinka keliauti ir neįgaliųjų vežimėliais. Negana to, maratono dalyviai turėjo galimybę išbandyti ir dalį Šeirės pažintinio tako, kuriuo veda ir nedidelė dviračių tako atkarpa. Visi liko maloniai nustebinti, nes gana nemaža šio tako dalis, nepaisant kalvoto reljefo, puikiai tiko vežimėliais keliavusiems maratono dalyviams. Tiesa, jei būtų keliaujama nuo Platelių miestelio pusės, statesnių įkalnių būtų daugiau.

Džiugu ir tai, kad maratone dalyvavę ŽNPD darbuotojai ir savanoriai, patys turėjo galimybę išbandyti neįgaliųjų vežimėlius. Tai buvo gera patirtis, padėjusi suprasti, kiek fizinės ištvermės ir pasirengimo reikalauja toks keliavimo būdas. Toliau aplankę Šeirės taką ir planuojamą rekonstruoti Platelių apžvalgos aikštelę maratonininkai patraukė per Platelių miestelį į Platelių dvaro parką ir apsistojo netoliese esančiame stadione. Praleidę naktį Plateliuose maratono dalyviai patraukė Salantų pusės link į galutinę stotelę Šventojoje.

Renginio organizatoriai ŽNPD darbuotojams suteikė išskirtinę galimybę dalyvaujant šiame žygyje susipažinti su neįgaliųjų gyvenimo būdu, bei sužinoti daugiau apie teigiamus ir neigiamus parko infrastruktūros pritaikymo neįgaliesiems aspektus iš pirmų lūpų. Iš to ką išgirdome ir pamatėme, galime teigti, kad keliauti dviračių taku aplink Platelių ežerą gali ne tik dviratininkai, bet ir žmonės neįgaliųjų vežimėliais.

 

Rovena Augustinė

Lankytojų aptarnavimo skyriaus vedėja

 

Scroll to top