Žemaitijos nacionalinis parkas parodoje „Adventur 2016“

2016-02-12 / Žemaitijos NP

Su šūkiu „Gyventi aktyviai apsimoka!“ sausio 22 – 24 dienomis Vilniuje Litexpo rūmuose vykusioje tarptautinėje turizmo ir aktyvaus poilsio parodoje „Adventur 2016“ Plungės krašto stende dalyvavo ir Žemaitijos nacionalinio parko direkcijos atstovai. 3000 kv. m. parodoje 230 dalyvių pristatė savo kraštuose lankomiausius objektus ir teikiamas paslaugas. Pristatomuose stenduose apsilankė 24787 lankytojai, ir šiais metais jų pasitenkinimas paroda ūgtelėjo dviem procentais.

Žemaitijos nacionalinio parko direkcija lankytojus kvietė būti ypač aktyviems, nes jau įrengta 24 kilometrų dviračių trasa, juosianti visą Platelių ežerą. Trasos pradžia Plateliuose, kur veikia dviračių nuoma. Prieš tai užsukti į Lankytojų centrą, kur bus suteikta visa informacija, apžiūrėti ten veikiančias parodas, po to susipažinti su vienintele Lietuvoje Užgavėnių kaukių ekspozicija, Platelių dvaro svirne įrengta Žemaitijos nacionalinio parko ekspozicija. Toliau važiuojant dviračių trasa, galima įlipti į Siberijos bokštą, pamatyti seną gatvinį kaimą Beržorą, šalia jo 14 medinių Kristaus Kelio koplyčių, dar toliau galima surasti Babrungo upės ištakas, o visai netoli – unikali Šaltojo karo ekspozicija. Toliau važiuojant vėl galima grožėtis Platelių ežero pakrantėmis ir grįžti atgal į Platelius. Plateliuose užsukus į Amatų centrą, kur edukaciniuose užsiėmimuose galima išmokti pasidaryti lėčyną Užgavėnėms, iškepti naminę duoną, išlieti žvakę iš natūralaus vaško ir daug kitų tradicinių žemaitiškų amatų. Galima keliauti ir pėsčiųjų takais, kurių dalis įrengta neįgaliesiems ar šeimoms su mažais vaikučiais. Buvo siūloma aplankyti rašytojos Žemaitės memorialinį muziejų, Bukantėje, Žemaičių Kalvariją, Šarnelę, Energetinius labirintus, užsukti į kaimo turizmo sodybas, paragauti tradicinių žemaitiškų patiekalų, pasinaudoti puikiausiomis nakvynės paslaugomis.

Kvietimas apsilankyti Žemaitijoje vyko linksmai, per žaidimus, siūlant susipažinti su žemaitiškais žodžiais ir tarme. Vyko klausimų viktorinos – keliaukime po Plungės kraštą: „Lankytini objektai“, „Pramogos“, žodžių dėlionės, žodžių išbraukymai.  Kas ir pritraukė didžiulį kiekį lankytojų. Kiekvienas buvo apdovanotas vertinga dovana – gertuve ar knyga apie Žemaitiją, ar kvietimu apsilankyti kaimo turizmo sodyboje. Vykusioje loterijoje „Laimėk aktyvų savaitgalį Plungės krašte“ anketas užpildė net 505 lankytojai. O pagrindinio prizo laimėtojas – ispanė Rosa Fiuza, gyvenanti Vilniuje. Pavargusius nuo juoko ir žaidimų Kaimo turizmo asociacija kvietė atgauti jėgas prie gausaus žemaitiško stalo. Pristatymą papuošė Plungės kultūros centro kolektyvai „Suvartukas“ ir „Hera“.

Iš lankytojų atsiliepimų susidarėme nuomonę, kad savo kraštą pristatėme puikiai. Pagal anketų duomenis 55% dalyvavusių nėra buvę Plungės krašte ir net 91% iš jų planuoja apsilankyti. O iš jau buvusių dar kartą sugrįžti žada 52%. Vykusi paroda suteikė puikią progą pristatyti savo kraštą, įgyti naujų žinių, patirties, darnaus komandinio darbo.

 

Specialistė – gidė Judita Šatkauskienė

Scroll to top