Žemaitijos nacionalinis parkas festivalyje „SAUgoma ir TAU“

2023-05-18 / Žemaitijos NP

Vasara – atostogų metas. Kiekvienas iš mūsų kruopščiai planuojame, ką jų metu veiksime. Tiems, kurie neturi galimybės keliauti po švečias šalis, daug galimybių atsiveria ir Lietuvoje. Todėl nenuostabu, kad Lietuvos saugomos teritorijos (nacionaliniai, regioniniai parkai ir kt.) yra vienas iš dažnų pasirinkimų, kai planuojamos pažintinės atostogos tiek keliaujant savarankiškai, tiek su grupe. 41-oje saugomoje teritorijoje įrengta gausybė turizmo traukos objektų ir lankytinų vietų. Lieka dilema, kaip pasirinkti kur keliauti ir ką pamatyti.

Į šį klausimą atsakymą sužinoti gegužės 13 d. pakvietė Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba (VSTT). Šalia atnaujinto Punios piliakalnio VSTT surengė festivalį „SAUgoma ir TAU“. Į renginį pakvietė visus besidominčius gamta, jos vertybėmis ir turizmo galimybėmis. Šias galimybes festivalio dalyviams pristatė saugomų teritorijų direkcijų darbuotojai. Iš anksto paruoštose informacinėse palapinėse surengta mugė. Jos metu direkcijų specialistai demonstravo amatus, vaišino tradiciniais gaminiais, kvietė dalyvauti loterijose ir žaisti žaidimus, taip pat dalino turistinius lankstinukus ir kvietė aplankyti savo saugomas teritorijas.

Jau ankstų šeštadienio rytą visų direkcijų kolektyvai skubėjo iš visos Lietuvos į Suvalkiją. Tarp jų ir Žemaitijos nacionalinio parko direkcijos (ŽNPD) kolektyvas. Visi puikiai nusiteikę ir pasiruošę festivalio dalyvius pakviesti keliauti po Žemaitiją. Parko vertybes ir turizmo galimybes renginio metu pristatė Lankytojų aptarnavimo ir Kraštovaizdžio apsaugos skyrių specialistai.

Informacinėje mugėje ŽNPD taip pat pristatė pažintinį turizmą ir tradicinius amatus. Drožybą iš medžio demonstravo medienos meistras Antanas Vaškys. Jo drožiama Užgavėnių kaukė sulaukė daug smalsuolių žvilgsnių. Apie tradicinį žemaičių moters tautinį kostiumą ir skaras pasakojo ir jį renginio lankytojoms matavo kultūrologė Aldona Kuprelytė. Visuomenės informavimo specialistė (gamtos mokyklai) Daiva Vaškienė vaišino pačios keptu žemaitišku mieliniu pyragu. Ji taip pat mokė vaikus gaminti skudurines lėles. O lankytojų aptarnavimo skyriaus specialistės Rovena Augustinė ir Toma Vilė „besirokoudamas“ žemaitiškai lankytojams pasakojo apie Žemaitijos nacionalinio parko pažintinio turizmo išteklius – pažintinius ir dviračių takus bei trasas, muziejines ekspozicijas bei edukacines paslaugas. Drauge mugėjė savo paslaugas pristatė ir ŽNP produkto ženklo turėtojai – biodinaminis – ekologinis ūkis „Miško sodai“.

Vakarinėje festivalio dalyje lankytojai mėgavosi koncertais, teatro pasirodymu, šviesų instaliacijomis ir kitomis pramogomis. Tikime, kad toks festivalis taps tradiciniu renginiu ir paskatins visuomenę geriau pažinti saugomas teritorijas.

Lankytojų aptarnavimo skyriaus vedėja (patarėja darbui su visuomene) Rovena Augustinė

Scroll to top