Žemaitijos nacionalinio parko direkcija vėl turi savanorių! 

2024-03-04 / Žemaitijos NP

Žemaitijos nacionalinio parko direkcija turi ilgametę darbo su savanoriais patirtį. Nuo 2011 metų direkcija dirba su Lietuvos ir iš įvairių užsienio šalių atvykstančiais savanoriais.

2023 m. birželio 23 d. direkcijai atnaujinta Jaunimo savanoriškos tarnybos programos įgyvendinimo akreditacija. Pagal šios programos nuostatus, direkcija 6 mėnesių laikotarpiui gali priimti 2 savanorius.

Dalinamės džiugia žinia, kad nuo 2024 m. vasario 5 d. direkcijoje savanorystę pradėjo dvi bendraklasės Akvilė ir Samanta. Savanorės yra vienuoliktokės,  gyvenančios netoli Platelių. Būtent dėl to, kad merginos nuo gimimo augo apsuptos gamtos ir turėjo galimybę susipažinti su Žemaitijos nacionalinio parko gamtinėmis ir kitomis vertybėmis, abi nusprendė rinktis savanorystę parko direkcijoje.

Pusmečio laikotarpiu, savanorėms planuojamos skirti užduotys bus labai įvairios. Jos direkcijos specialistams padės kasdienėse veiklose, susijusiose su lankytojų aptarnavimu ir įvairių paslaugų teikimu, teritorijos ir infrastruktūros priežiūra, renginių ir kitų veiklų organizavimu bei komunikacijos vykdymu. Planuojama įdomi abipusė draugystė, nes merginos taip pat tikisi įgyti žinių, naujų kompetencijų ir įgūdžių, kurie galėtų joms praversti renkantis kelią po mokyklos baigimo.

Pasibaigus pirmajam savanorystės mėnesiui galime pasidžiaugti, kad savanorės noriai įsitraukia į joms siūlomas veiklas, susipažįsta su specialistų darbu ir jų pagrindinėmis funkcijomis bei parko objektais. Iki šiol savanorės turėjo galimybę prisidėti prie Užgavėnių tradicijų puoselėjimo – pačios gamino Morę, dalyvavo Užgavėnių šventėje ir teminėse edukacinėse programose. Taip pat spėjo prisijungti į ekskursijas ir renginius Šaltojo karo ekspozicijoje. Paskutinę vasario savaitę merginos pagelbėjo organizuojant pėsčiųjų žygį po Užpelkių apylinkes.

Orams šylant parke bus vis daugiau šurmulio ir savanorės turės dar daugiau galimybių iš arčiau susipažinti su direkcijos veiklomis bei įgyti įgūdžių lankytojų aptarnavimo srityje.

Daugiau apie savanores galite sužinoti jų pačių parengtuose prisistatymuose: Samanta Intaitė ir Akvilė Raudytė

Lankytojų aptarnavimo skyriaus vedėja (patarėja darbui su visuomene) Rovena Augustinė

Nuotraukų autoriai: D. Vaškienė ir R. Augustinė

Scroll to top