Žemaitijos nacionalinio parko direkcija dalyvavo Europos atliekų mažinimo savaitėje

2018-11-27 / Žemaitijos NP

Atliekų mažinimo prevencija yra vienas svarbiausių Europoje keliamų aplinkosauginių tikslų, o vienas pagrindinių uždavinių – ugdyti žmonių atsakingumą už savo veiksmus. Būtent todėl  Europos šalyse kiekvieną rudenį organizuojama atliekų mažinimo savaitė. Lapkričio 17 – 25 dienomis Lietuvoje vyko renginiai, skirti paminėti šiai akcijai. Lietuva šioje akcijoje dalyvauja jau ketvirtus metus. Šiemet didžiausias dėmesys buvo skiriamas plastiko surinkimui, jo perdirbimui.  Prie Plungės rajono savivaldybės organizuojamos atliekų mažinimo savaitės šiemet prisijungė ir Žemaitijos nacionalinio parko direkcija.

Plungės rajono savivaldybė bendradarbiaudama su parko direkcija organizavo šiai progai paminėti skirtą viktoriną.Viktorinoje dalyvavo moksleivių komandos iš Plungės rajono švietimo įstaigų. Viena iš viktorinos komisijos narių buvo ŽNP direkcijos Gamtos ir kultūros paveldo skyriaus vyriausioji specialistė Marija Jankauskienė.

ŽNP direkcija prie akcijos taip pat prisidėjo mokyklose skaitydama paskaitas apie rūšiavimą įvairiaus amžiaus moksleiviams. Visuomenės informavimo specialistė (gamtos mokyklai) Toma Mikutaitė kartu su direkcijos savanore Elisa Di Marco vyko į Žemaičių Kalvarijos Motiejaus Valančiaus bei Alsėdžių Stanislovo Narutavičiaus gimnazijas. Pranešimų klausė 3-4 bei 11-12 klasių moksleiviai.

Mikutaitė 3-4 klasių moksleiviams pasakojo, kodėl verta rūšiuoti atliekas bei kaip tinkamai tai daryti. Moksleiviai praktiškai mokėsi tinkamai rūšiuoti buityje susikaupusias atliekas. 11-12 klasių moksleiviams integruotą paskaitą anglų kalba vedė savanorė E. Di Marco. Paskaitos metu gimnazistai grupėse atliko užduotis naudodamiesi išmaniosiomis programomis savo telefonuose. Užduočių metu buvo tikrinamos moksleivių žinios apie atliekų rūšiavimą ir perdirbimą.  Visos užsiėmimuose dalyvavusios klasės buvo apdovanotos smulkiais prizais bei ŽNP direkcijos padėkos raštais.

Džiaugiamės, kad švietimo įstaigų mokytojai, moksleiviai noriai įsitraukė į akcijas ir renginius, kurie buvo skirti paminėti Europos atliekų mažinimo savaitę. Taip pat džiugu, kad mokiniai suvokia, jog būtina saugoti Žemę nuo užterštumo.

 

Visuomenės informavimo specialistė (gamtos mokyklai)

Toma Mikutaitė

Scroll to top