Žemaitijos nacionaliniame parke patvirtintos dar dvi naujos Kultūros paso edukacinės programos!

2023-09-15 / Žemaitijos NP

Lietuvoje vis labiau populiarėja moksleiviams skirta Kultūros paso programa. Todėl nenuostabu, kad ir Saugomų teritorijų direkcijos siekdamos didinti visuomenės susidomėjimą savo veikla ir gamtos bei kultūros paveldu įsitraukia į šią programą.

Visai neseniai Žemaitijos nacionaliniame parke atsirado dar dvi naujos Kultūros paso edukacinės programos: „Gamtos ir kultūros takais po Žemaitijos nacionalinį parką“ (1-6 klasės moksleiviams) bei „Žaidimai ir atradimai raketinėje bazėje“ (5-6 klasės moksleiviams).

Edukacijoje „Gamtos ir kultūros takais po Žemaitijos nacionalinį parką“ moksleiviai interaktyvioje ekspozicijoje „Žemaitijos žemės slėpiniai“  susipažins su Žemaitijos nacionalinio parko gamtos ir kultūros paveldu. Taip pat užsiėmimo dalyvių laukia edukacinė išvyka į Platelių dvaro parką,  kuriame ne tik susipažins su Platelių dvaro istorija, bet ir aplankys storiausią Lietuvoje „Raganos“ uosį,  kuris paskelbtas gamtos paminklu. Moksleiviai mėgins atskleisti kultūros ir gamtos paslaptis per įvairius žaidimus, legendas ir komandines užduotis.  

Kultūros paso edukacinė programa „Žaidimai ir atradimai raketinėje bazėje“ kviečia moksleivius interaktyviai susipažinti su Šaltojo karo istoriniu laikotarpiu bei itin slaptu objektu: vienintele Lietuvoje veikusia požeminių  (branduolinių) raketų paleidimo baze. Edukacijos metu grupėmis pasiskirstę dalyviai atlieka įvairiausias aktyvaus pažinimo skatinimo užduotis: iššifruoja užkoduotą slaptą kovinį signalą, pažįsta aplinką per pojūčius (klausą, regą, uoslę lytėjimą).

Moksleiviai šias edukacijas gali išbandyti jau nuo 2023 m. rugsėjo 1 d.

Šiuo metu iš viso Žemaitijos nacionalinio parko direkcija  gali pasiūlyti net 8 kultūros paso edukacines programas. Be išvardintų dviejų naujų edukacijų, kviečiame registruotis ir į ankstesnius kultūros paso užsiėmimus. Daugiau informacijos apie edukacijas: http://zemaitijosnp.lt/edukaciniai-uzsiemimai/

Kultūros pasas – priemonė, leidžianti moksleiviams valstybės lėšomis lankytis įvairiausiuose kultūros renginiuose, pažintinėse bei edukacinėse veiklose. Kultūros paso programa pradėta įgyvendinti 2018 metais.

Visuomenės informavimo specialistė (gamtos mokyklai)

Toma Vilė

Scroll to top