Žavėjo teatralizuotas festivalis „Miško burtai”

2019-10-22 / Žemaitijos NP

Spalio 5 dieną Platelių dvaro parke vyko festivalis „Miško burtai 2019“,  skirtas šeimoms su mažais vaikais. Gausiai susirinkę suaugusieji ir mažieji žaidė su žemaitiškų legendų herojais – laumėmis ir kaukais, o kartu nejučia mokėsi pažinti ir suprasti gamtą, pastebėti joje vykstančius stebuklus. Renginyje apsilankė apie 800 žmonių. Dalyviai negailėjo pagyrimų organizatoriams, teigė esą labai nustebinti originalumu, šiluma ir kūrybiškumu, kuriuo pulsavo šventė, žadėjo kitais metais vėl atvykti.

„Šiais metais programa buvo dar turiningesnė. Siūlėme vaikams 26 skirtingas veiklas, su jais žaidė gausesnis būrys herojų. Neabejotinai šių metų festivalio „vinimi“ buvo susitikimas su kaukų karaliumi. Vaikai ieškojo gamtos lobių, rinko anspaudus tam, kad jam galėtų nunešti dovanų ir patys gautų mainais dovanėlę.“ – apie renginį pasakojo jo  iniciatorė ir viena iš organizatorių Baltijos aplinkos forumo atstovė Rita Grinienė.

Kitas organizatorius Žemaitijos nacionalinio parko specialistas Paulius Mika teigė, kad jam itin džiugu dėl gausios organizatorių komandos. „Šiemet šią nuostabią šventę vaikams mums padėjo kurti beveik 100 vietinių žmonių – gamtininkų, visuomenininkų. Esame jiems be galo dėkingi. Smagu, kad pamažu buriasi nuostabi festivalio bendruomenė, kuri aukoja savo laiką ruošdamiesi veikloms, darydami dekoracijas, kostiumus. Šiemet net daugkartinius puodelius vietiniai savanoriškai aukojo! Smagu, kad už savo nugaros buriame stiprią komandą, kuri kasmet sukuria vis kokybiškesnę ir smagesnę šventę.“

Abu organizatoriai sutaria, kad festivalio tikslas  patraukliai vaikus supažindinti su gamta tampa vis svarbesnis, nes jie vis mažiau laiko praleidžia joje, vis mažiau ją pažįsta ir supranta. „Šiemet mane nustebino atvejis, kai vaikas nuoširdžiai nežinojo, kur gamtoje rasti gilių. Turime suvokti, kad tokių atvejų vis daugės. Plečiantis miestams ir augant technologijų naudojimui, ryšys su gamta mažėja, normalu tampa žinoti amerikietiškų filmukų herojus ir visiškai nesuprasti gamtos. Tam festivalis ir yra, kad šiuolaikinius vaikus priartintų prie gamtos, kad vaikai pažintų aplinką, nuo kurios priklauso jų ateitis, kad jiems gamta asocijuotųsi su geromis emocijomis, džiugiais išgyvenimais, išskirtiniais patyrimais. Tik taip mes galime užauginti gamtą mylinčius ir jos tausojimo reikšmę suprantančius žmones,“ – sakė Rita Grinienė.

Festivalio organizuotas antrus metus. Susidomėjimas renginiu auga, dalyvių skaičius didėja. Spalio mėnuo festivaliui parinktas neatsitiktinai: taip siekiama paskatinti saugomų teritorijų lankymą šaltuoju metų laiku, taip pat norima parodyti rudens grožį. Šiuo metu gamta nusidažo ryškiomis spalvomis. Jomis pasidabina ir senasis Platelių dvaro parkas, kuriame vyksta festivalis „Miško burtai“.

Festivalis nemokamas, jis finansuojamas įgyvendinant LIFE projektą „Naturalit“. Planuojama renginį  organizuoti bent 10 metų. Tolesniam jo palaikymui ieškoma rėmėjų.

Nuotraukas iš festivalio galima rasti Baltijos aplinkos forumo feisbuko paskyroje.

Daugiau informacijos:

Baltijos aplinkos forumo komunikacijos specialistė, renginio iniciatorė
Rita Grinienė
Tel. nr. 862237720
El.p. rita.griniene@bef.lt

Renginio koordinatorius, Žemaitijos nacionalinio parko atstovas
Paulius Mika
Tel. nr. +370 677 86345
El.p. paulius.mika@zemaitijosnp.lt

 

 

Scroll to top