Žalioji sveikatos savaitė Žemaitijos nacionaliniame parke

2015-06-12 / Žemaitijos NP

Apie teigiamą gryno oro poveikį mūsų sveikatai žinome visi. Tačiau dažnai pamirštame pasinaudoti sveikatos stiprinimo galimybėmis, kurios yra visai šalia mūsų. Kviečiame mankštintis, bėgioti, važinėtis dviračiu ar tiesiog pasivaikščioti Žemaitijos nacionalinio parko pažintiniuose takuose (daugiau informacijos www.zemaitijosnp.lt). Tai ne tik patogi, pigi pramoga, bet ir naudinga mūsų fizinei ir emocinei sveikatai.

Žalioji sveikatos savaitė‘2015.

Žemaitijos nacionalinio parko direkcija gegužės 18-23 d. pakvietė vaikus, jaunimą ir kitus bendruomenės narius susipažinti su sveikatinimo galimybėmis parke. Žaliosios sveikatos savaitės renginius parėmė Plungės rajono savivaldybės administracija Visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos lėšomis.

„Juda, kruta vabaliukai“.

Žaliąją sveikatos savaitę pradėjo patys mažiausi bendruomenės nariai. Plungės r. Platelių universalaus daugiafunkcio centro vaikai leidosi į Platelių dvaro parką sportuoti ir pažinti mikropasaulį. Vynuoginė sraigė šliaužia su visu nameliu – ir vaikai pritūpę slinko. Skruzdės greitai bėginėja, aplinką tyrinėja. Ir vaikai su lupom bėgiojo, vabaliukų ieškojo. Pakanka tik nukritusius lapus pakelti, o po jais – gyvenimas “verda”. Vaikai drugeliais plasnojo ir kaip bitės skraidė, o su kuisiais zyzė. Daug smagiau pažinti gamtą aktyviai sportuojant – tuo įsitikino ir vaikai, ir auklėtojos.

Orientavimosi gamtoje diena.

Gegužės 22 d. į Žemaitijos nacionalinio parko direkcijos Ekologinio ugdymo centrą Plokštinėje atvyko Platelių, Žemaičių Kalvarijos Motiejaus Valančiaus gimnazijų ir Barstyčių vidurinės mokyklos moksleiviai. Geltona, žalia ir mėlyna spalva paženklintos komandos sustojo į „Draugystės ratą“, susipažino ir ėmėsi rungčių. Spręsdami gamtines ir sportines užduotis vaikai ieškojo Lobio. Vaikščiojimas lynu, matematinė rungtis ir kitos veiklos pareikalavo ne tik biologijos, geografijos, matematikos žinių. Ypač svarbi buvo fizinė ištvermė, greitis, vikrumas ir komandos emocinė būklė.

Gamta – tai viena didelė klasė, kurioje dėstomi skirtingi dalykai vienu metu. Įsiminti, kaip atrodo Plaukuotasis kiškiagrikis, daug lengviau pagal fotografiją ieškant augalo pamiškėje, nei klasėje – iš vadovėlio. O jei rungtyniauja skirtingų mokyklų komandos – tai tampa ir fizinio aktyvumo išbandymu.

Gegužės 23-ioji – Sveikatingumo šeimoms diena.

Tai pagrindinis projekto „Žalioji sveikatos savaitė‘ 2015“ renginys. Kartu paminėta ir Europos parkų diena. Šių metų dienos šūkis – Gamta visiems! Saulėtą šeštadienio rytą šeimos rinkosi prie Ekologinio ugdymo centro. Dieną pradėjome nuotaikingai bendra mankšta. Vaikai kreidelėmis piešė ir puošė Ekologinio ugdymo centro prieigas. Tuo metu suaugusieji klausėsi Plungės rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro atstovės pamokymų kaip teisingai grūdintis vandeniu. Platelių ežero vanduo vasaros metu pritraukia daug poilsiautojų. Tad svarbus ir saugaus elgesio vandenyje klausimas.

Renginio metu buvo apdovanoti vaikų piešinių konkurso „Platelių ežerą matau tokį…“ nugalėtojai. Vaikučiams prizus įsteigė Platelių seniūnija, Žemaitijos kaimo turizmo asociacija ir viešbutis „Linelis“. Nuoširdžiai dėkojame rėmėjams.

Šeimų taip pat laukė įvairūs judrūs žaidimai ir rungtys. Kūrėme laužus, kepėme bulves, cinamonines bandeles. Ištvermingiausi keliavo pasisemti tyro Pilelio šaltinio vandens. Bendra mankšta, aktyvios veiklos ir gamtos pažinimas suvienijo šeimas. Kupini gerų emocijų šventės dalyviai dar ilgai nesiskirstė namo. Čia galioja taisyklė: geriau vieną kartą sudalyvauti, nei šimtą kartų išgirsti.

Daugiau šventės akimirkų facebook’o paskyroje.

 

Kraštotvarkos ir informacijos skyriaus vyr. specialistė E. Lydienė

Scroll to top