Gamtos maršruto tikrinimas

2020-08-19 / Žemaitijos NP

Žemaitijos nacionalinio parko direkcija nuo 2020 m. birželio 1 d. įgyvendina projektą „Development of Forest trail In Latvia and Lithuania and expanding the Baltic Coastal Hiking route in Lithuania“ (Hiking project). Viena pagrindinių projekto veiklų – sukurti ilgo atstumo tarpvalstybinį pėsčiųjų gamtos maršrutą „Miško Kelias“. Visas numatomas maršruto ilgis Lietuvoje –  650 km, iš jo apie 280 km patenka į Žemaitijos nacionalinio parko direkcijos kuruojamą teritoriją, kuri apima net 6 rajonų savivaldybes: Šiaulių, Kelmės, Telšių, Plungės, Kretingos ir Skuodo.

Rugpjūčio 5-10 dienomis vyko numatyto maršruto ir jo alternatyvų tikrinimas dalyvaujant turizmo ekspertui iš Latvijos Juriui Smalinksiui. Žemaitijos nacionalinio parko direkcijos kuruojamoje teritorijoje numatytas maršrutas pradėtas tikrinti rugpjūčio 5 d., ekspertui diena iš dienos važiuojant dviračiu (~ 250 km) ir vieną dieną iš jų einant pėsčiomis (~ 30 km). Gražiomis ir vaizdingomis vietomis galėjo mėgautis ir bet kuris keliautojas, kadangi buvo skelbiamos maršruto tikrinimo datos ir vietos. Prisijungti buvo kviečiami visi norintys, neabejingi gamtai bei žygiams.

Per šias penkias dienas atliktas didžiulis ir atsakingas darbas kuriant ilgo atstumo tarpvalstybinį pėsčiųjų gamtos maršrutą. Tikrinimo metu apžiūrėti šalia maršruto esantys turizmo objektai, ieškota greta veikiančių vietinių paslaugų teikėjų. Analizuotos apgyvendinimo, maitinimo įstaigų, transporto paslaugų teikėjų, vietinių parduotuvių išsidėstymo pasiskirstymas numatytame maršrute bei ieškota alternatyvių kelių. Maršruto tikrinimo metu surinkti duomenys bus dar kartą peržiūrimi, siekiant pateikti geriausią ir labiausiai projekte nustatytus reikalavimus atitinkantį maršruto variantą, kuris bus integruojamas į esamą Europos pėsčiųjų takų tinklą.

Daugiau informacijos apie projektą čia.

 

Projektas Nr. LLI-448 „Development of Forest trail In Latvia and Lithuania and expanding the Baltic Coastal Hiking route in Lithuania“ (Hiking project) vykdomas įgyvendinant 2014–2020 m. Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programą.

Už straipsnyje pateiktą turinį atsako Žemaitijos nacionalinio parko direkcija ir jokiomis aplinkybėmis negali būti laikoma, kad ji atspindi Europos Sąjungos nuomonę.

Scroll to top