Vis daugiau lankytojų, keliaujančių dviračiais po Žemaitijos nacionalinį parką

2017-06-27 / Žemaitijos NP

Žemaitijos nacionalinio parko direkcija jau keletą metų dalyvauja Lietuvos automobilių kelių direkcijos prie Susisiekimo ministerijos kartu su VĮ ,,Telšių regiono keliai“ projekte ,,Saugumas bendruomenėse“. Todėl siekiant gerinti eismo kultūrą, saugaus ir atsakingo elgesio kelyje ugdymą, birželio 16 d. buvo organizuotas žygis dviračiais.

24 km aplink Platelių ežerą vingiuojantis dviračių takas kviečia išbandyti savo jėgas ir šeimas, ir pavienius turistus, ir atvykstančiuosius su draugais bei bendradarbiais. Vieni dviračius atsiveža patys, kiti išsinuomoja Platelių miestelio centre esančiame dviračių nuomos punkte. Įvairių organizacijų bendradarbių kolektyvai nori, kad juos dviračiu aplink ežerą lydėtų gidas, kuris galėtų papasakoti apie įdomesnes Parko lankomas vietas.

Birželio 16 d. vienos įmonės bendradarbiai, atvykę iš Joniškio, išsinuomavo dviračius ir su Žemaitijos nacionalinio parko gidu pradėjo kelionę aplink Platelių ežerą. Kelionės metu buvo aplankyta Platelių lankytojų centre esanti ekspozicija „Žemaitijos žemės slėpiniai“, Platelių dvaro parkas, Siberijos apžvalgos bokštas, Šaltojo karo ekspozicija, sustota prie Babrungo upės ištakų, šiaurinės Platelių ežero dalies. Nuo Užpelkių piliakalnio, likus maždaug 4,5 km iki kelionės pabaigos, užklupo smarkus lietus. Grįžome sušlapę, bet pilni įspūdžių.

Lankytojų aptarnavimo skyriaus gidė  Aušra Brazdeikytė

Scroll to top