Virtualūs turai po Žemaitijos nacionalinio parko ekspozicijas

2020-11-30 / Žemaitijos NP

Dėl paskelbtos valstybės lygio ekstremalios situacijos ir karantino Lietuvoje muziejai ir ekspozicijos turėjo užverti duris. Šiuo metu lankytojų nepriima ir Žemaitijos nacionalinio parko ekspozicijos. Tačiau įdomiausiose jų galima lankytis virtualiai.

 

 

 

 

 

Siūlome virtualiai keliauti po Šaltojo karo ekspoziciją (https://app.cloudpano.com/tours/QrHenzIg7);

Šaltojo karo ekspozicija (Šilinės g. 4, Plokščių k., Plungės r.) įrengta buvusiame Sovietų Sąjungos balistinių raketų šachtiniame paleidimo komplekse. Nuo 1963 iki 1978 metų čia buvo dislokuotos keturios vidutinio nuotolio balistinės raketos SS-4, apginkluotos 2 megatonų galios termobranduolinėmis galvutėmis. Raketos buvo nutaikytos į Vakarų Europos miestus. Šiandien buvusiose raketų ir vidaus įrenginių valdymo aparatinėse įrengta istorinė ekspozicija, pasakojanti apie penkis dešimtmečius trukusį Šaltąjį karą – vieną garsiausių ir pavojingiausių karinių konfliktų žmonijos istorijoje.

 

Užgavėnių ekspoziciją (https://www.1001pikselis.lt/3dturai/znpue/fullscreen/)

Užgavėnių ekspozicija (Didžioji g. 24, Plateliai) įsikūrė Platelių dvaro XIX a. II pusėje statytoje arklidėje. Tai pirmasis Užgavėnių muziejus Lietuvoje, kuriame pristatoma garsi Žemaitijoje tradicinė Užgavėnių šventė, apie 300 įvairių Užgavėnių kaukių („lėčynų“).

Scroll to top