Viktorinos nugalėtojai – moksleiviai iš Žemaičių Kalvarijos

2015-06-18 / Žemaitijos NP

Šiais metais vėl moksleivius pakvietėme į saugomų teritorijų pažinimo konkursą. Viktorina „Pažink saugomą teritoriją – Žemaitijos nacionalinį parką 2015“ vyko visą gegužės mėnesį Plungės ir Skuodo raj. savivaldybių mokyklose, gimnazijose. Tai buvo gera proga jaunimui pasidomėti savo krašto gamta ir kultūra. 2015-ųjų metų viktorina skirta pristatyti etnografinio regiono Žemaitija savitumus ir aplinkosauginę akciją „Švarus ežeras“. Labiau pažinti Žemaitijos nacionalinį parką, jo vertybes galėjo ne tik viktorinoje dalyvaujančios komandos, bet ir visas būrys sirgalių.

Gegužės 22 d. buvo susumuoti mokyklose vykusių rungtynių rezultatai ir Plokštinės ekologinio ugdymo centre vykusiame renginyje „Orientavimosi gamtoje diena“ paskelbti nugalėtojai. Daugiausia balų surinko Žemaičių Kalvarijos Motiejaus Valančiaus gimnazija. Nugalėtojais paskelbta jos komanda „Žibutės“ ir deleguota atstovauti Žemaitijos nacionalinį parką antrame viktorinos etape. Sėkmės Jiems!

Rugsėjo 1 d. – spalio 15 d. bus išrinkta geriausia kiekvieną Lietuvos etnografinį regioną atstovausianti komanda. Trečiasis etapas vyks Vilniuje. Iš penkių geriausių etnografinių regionų komandų bus išrinkta moksleivių komanda, kuri puikiausiai pažįsta Lietuvos saugomas teritorijas.

Konkursą vykdo Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba prie AM ir saugomų teritorijų direkcijos.

 

Kraštotvarkos ir informacijos skyriaus vyr. specialistė E.Lydienė

Scroll to top