Velykinių renginių programa „Velykų rytą”

2020-03-04 / Žemaitijos NP

Žiema, taip ir neatėjusi, užleidžia vietą pavasariui. Visi laukiame šv. Velykų, pyragų kvapo namuose, margučių ridenimo, buvimo drauge su artimaisiais…

Tam, kad švenčių laukimas neprailgtų, Žemaitijos nacionalinio parko dvaro sodyboje jums paruošėme velykinių renginių programą „Velykų rytą“. Čia jūsų laukia praktiniai seminarai, edukacinės programos, parodos.

Edukacijos „Mielinio pyrago kepimas“ metu sužinosite puraus mielinio pyrago kepimo subtilybes, papročius bei patys išsikepsite ir ragausite šio senovinio skanėsto.

Užsiėmimas skirtas įvairaus amžiaus vaikų (iki 25 asmenų) bei suaugusių (iki 20 asmenų) grupėms

Kainos:

4 Eur/1asm.-10-20 suaugusių asmenų grupei;

3 Eur/1 asm.-10-25 vaikų grupei.

Edukacijoje „Kiaušinių marginimas vašku“  susipažinsite su žemaitiškų margučių spalvų ir raštų ypatybėmis, reikšmėmis bei patys numarginsite margutį vašku.

Užsiėmimas skirtas įvairaus amžiaus vaikų ir suaugusių (iki 25 asmenų) grupėms.

Kainos:

2 Eur/1 asm.-25 suaugusių asmenų grupei;

1 Eur/1 asm.-25 vaikų grupei.

„Vilnos vėlimo“ edukacijoje galėsite nusivelti velykinį margutį, papuošiantį jūsų namus artėjant Velykoms, arba padėkliuką arbatai. Taip pat sužinosite, kokios yra vilnos vėlimo technikos, senovinės avyčių veislės ir kokius batus vadiname tūbais.

Užsiėmimas skirtas įvairaus amžiaus vaikų ir suaugusių (iki 25 asmenų) grupėms.

Kainos:

2 Eur/1 asm.-25 suaugusių asmenų grupei;

1 Eur/1 asm.-25 vaikų grupei.

Velykines edukacines programas galite užsisakyti iki pat Velykų ir dar ilgiau (vaikų velykėlių).

Kovo 14 dieną vyks praktins seminaras „Verbos Žemaitijoje“. Seminaro metu sužinosite, iš kur atsirado tradicija rišti verbas taip pat, kokie augalai naudojami jų gamybai. Į namus grįšite su savo pagaminta verba.

Kovo 21 dieną Šaltojo karo muziejuje vyks renginys „Šaltojo karo ekspozicija kitaip“, kurio metu pamatysite buvusią raketinę bazę nauju kampu, pateksite ten, kur nepatenkama įprastos ekskursijos metu.

Kovo 28 dieną vyks praktinis seminaras „Velykų kiepis ir sviesto avinėlis“. Seminare kepsite  kiepį, lipdysite sviestinį avinėlį. Sužinosite velykinių valgių, šventinio stalo dengimo tradicijas.

Nuo Balandžio 3 dienos vyks parodos „Žuvinto biosferos rezervatas“  (Platelių dvaro svirne) ir V. Daraškevičiaus „Saulės ratu“ (Platelių dvaro arklidėse).

Visą velykinį laikotarpį laukiame Jūsų ekskursijose po Žemaitijos nacionalinio parko  ir Užgavėnių ekspozicijas, Kultūros paso ir kitose edukacinėse programose.

Daugiau informacijos tel. nr. 865958314, el. p. daiva.vaskiene@gmail.com bei www.zemaitijosnp.lt

 

Scroll to top