Vilkų kitokių sūrių ūkis

Adresas: Knygnešių g. 2, Vilkų k., Plungės r.

(į svečius užsukama tik suderinus apsilankymo laiką ir poreikius).

Tel.: +37068323369

El. paštas: p.klapatauskas@gmail.com

Facebook paskyra: Vilkų kitokie sūriai

Ūkis: „Vilkų kitokie sūriai“ – smulkus šeimos ūkis, įsikūręs keletą šimtų metų menančioje, glaudžiai su knygnešyste susietoje sodybvietėje, apsuptoje aplinkosauginių pievų, Žemaitijos nacionalinio parko miškų, Knygnešių šaltinio ir Vilkų alkakalnio. Ilgalaikė ir natūrali aplinkos raida nulėmė retų augalų ir gyvūnų įsikūrimą ūkio teritorijoje. Ekstensyvus ūkininkavimas ir agrarinės aplinkosaugos principų taikymas prisideda prie šios, natūraliai susiformavusios, aplinkos saugojimo.

Siekiant draugiško santykio su aplinka, ūkyje naudojama daug rankų darbo, ribotai mažoji ūkio technika, laikomos gyvulių veislės, kurios natūraliai prisitaikiusios prie ribotos žmogaus intervencijos į jų egzistenciją ir vadovaujamasi pagrindiniais ūkio principais: auginti ir kurti tai, kas mums teikia džiaugsmą; ekstensyvus ūkininkavimas, santarvė su aplinka – pagrindas skalsai ir doram sotumui; vartojimą keičiame tausojimu. Vertybės glūdi gebėjime (iš)saugoti aplinką bei sugyventi dermėje su ja.

Vilkų kitokių sūrių ūkyje iš savo karvių gyvo (nepasterizuoto) pieno daro fermentinius sūrius (šviežius, brandintus, pelėsinius), natūralų jogurtą, „Ghi“ sviestą, tikrą rikotą (ricotta). Didžioji dalis sūrių tinka žaliavalgiams, jogurtas tinka ir lakto vegetarams.

Paslaugos: Ūkio istorija glaudžiai susieta su unikaliu istoriniu, 2004 m. į UNESCO sąrašą įrašytu, reiškiniu – knygnešyste. Tausodami šį paveldą organizuojame 2 val. trukmės temines ekskursijas (sodybos ir Vilkų kaimo istorija, jos ryšiai su knygnešyste, laiko supratimas senajam kaime) su sūrių degustacija 10-20 žmonių grupėms (tik suderinus su ūkiu Jūsų apsilankymo laiką ir poreikius).

 

Scroll to top