Pilies salos pėsčiųjų trasa

1,5 km ilgio pažintinis takas, esantis išskirtinėje Žemaitijos nacionalinio parko vietoje, vienoje iš 7- ių Platelių ežere esančių salų – Pilies saloje. Sala – paskelbta gamtos paminklu.  Takas žiedinio tipo, vingiuoja tarp šimtamečių liepų ir ąžuolų,  skirtas lengvam pasivaikščiojimui, gamtos vertybių bei istorijos pažinimui.

Trasos žymėjimas – ant medžių pažymėtas mėlynos pilies simbolis.

Trasos išskirtinumas:

  1. Platelių ežeras. Didžiausias (1205 ha.) ir giliausias Žemaitijos ežeras su salomis, pusiasaliais ir įlankomis, apipintas įvairiausiomis legendomis. Jame gyvena reliktinė žuvis – Platelių sykas.
  2. Augmenija. Saloje pamatysite vešlų jonpaparčių sąžalyną, Lietuvos raudonosios knygos augalą tuščiavidurį rutenį. Saloje yra viena iš dviejų Lietuvoje žinomų žvynbaravykio augimviečių.
  3. Kultūros paveldas. Pilies saloje Lietuvos kunigaikščiams priklausiusi pilis stovėjo jau XV a. Ją su Šventorkalnio pusiasaliu jungė medinis tiltas. Išlikę XVI a. tilto poliai, Pilies sala ir Šventorkalnio pusiasalis su Platelių dvarviete paskelbti kultūros vertybėmis.

Į salą patekti rekomenduojama iš šiaurės vakarinės salos pusės. Atplaukus į ją (arba žiemą atėjus pėsčiomis), pakrantėje matomas informacinis stendas. Šalia stendo įrengti laiptai, kviečiantys kilti salos šlaitu į viršų ir sekti paskui mėlynos spalvos pilies simboliu pažymėtus medžius.

Salos koordinatės: 56.043417, 21.846431

Būtina eiti nužymėtu taku, kadangi ši sala ypatinga ir dėl saugomos  augmenijos. Jautrios rūšys negali būti mindomos ir naikinamos.

Pilies salos pėsčiųjų trasos lankstinukas

 

Scroll to top