Ilgio ežero („Pylių”) pėsčiųjų trasa

Ilgio ežero („Pylių)” pėsčiųjų trasa – tai natūralus gamtos takas, besidriekiantis vaizdingomis Ilgio ir Žiedelio ežerų pakrantėmis ir priekrantės miškais.  Trasos akcentas  – Ilgio ežero paukščių stebėjimo bokštelis. Čia susipažinsite su Ilgio ežere gyvenančiais ir perinčiais paukščiais bei galėsite juos stebėti.  Trasos ilgis siekia apie 3,3 km.

Trasos žymėjimas. Trasą žymi ant medžių nupieštos mėlynos „antys“.

Tako išskirtinumas:

  1. Paukščių stebėjimo vieta ant Ilgio ežero kranto.  Puiki vieta pamatyti, išgirsti ir stebėti mažąjį ar didįjį dančiasnapį, jūrinį erelį, erelį žuvininką, nendrinę lingę, paprastąjį suopį, didįjį baublį, kuoduotąją antį, pilkąjį ir didįjį baltąjį garnius, ausuotąjį kragą, gulbę giesmininkę ir gulbę nebylę bei dar daug kitų paukščių. Paukščių stebėjimo vietos koordinatės: 56°00’35.9″N 21°49’33.4″E
  2. Ilgio botaninis – zoologinis draustinis. Įkurtas siekiant išsaugoti natūralumu ir biologine įvairove išsiskiriantį Ilgio ežero, paežerės pelkių ir miškų ekosistemą su Europos Bendrijos svarbos vandenų, miškų ir pelkių buveinėmis ir joms būdingomis augalų, grybų ir gyvūnų rūšimis, saugomų augalų ir gyvūnų bendrijomis. Draustinio plotis 272 ha.

Trasa sudaryta iš dviejų dalių – mažosios ir ilgosios.

Mažoji trasa – žiedinio tipo, ilgis apie 1,5 km. Trasos pradžia yra kelio Pauošniai – Plateliai 6,3 km. (LKS-94, x-365007, y-6210644). Nuorodos nuo kelio link paukščių stebėjimo bokštelio nėra (orientyras – kelio ženklas Kaimo turizmo sodyba 300 m). Pasukus nuo pagrindinio kelio už 50 m. išvysite informacinį stenduką su pateikta pažintinio tako schema. Nuo šios vietos siūlome keliauti pėsčiųjų trasa. Einant natūraliu miško takeliu, nuo trasos pradžios už 300 m, tako kryptys išsiskiria, tačiau rekomenduojame pasukti į kairę ir tęsti žygį vaizdingu Ilgio ežero pakrantės šlaitu. Trasos viduryje (800 m. nuo stenduko) pamatysite paukščių stebėjimo bokštelį.

Ilgoji trasa (2,7 km.) Nuo paukščių stebėjimo bokštelio keliauti taku palei Ilgio ežero pakrantę ir miško keliuku, tarp Ilgio ir Žiedelio ežerų. Sekant nužymėtas ant medžių „antis“, trasa išeisite į kelią Pauošniai – Plateliai ir keliu grįšite į pradžios vietą.

Ilgąją trasą galite  pradėti ir  nuo atokvėpio vietos (LKS-94, x-364679, y- 6211512) ir keliauti iš kitos trasos pusės. Automobilį rekomenduojame palikti atokvėpio aikštelėje prieš Platelių ežero, kelio Pauošniai – Plateliai 7,3 km. Nuo aikštelės paeiti keliu link Pauošnių apie 150 m ir pasukti į dešinę. Toliau eiti  pažymėta trasa iki paukščių stebėjimo namelio ir trasos pradžios taško, po to keliu grįžti atgal. Trasos ilgis – apie 3 km.

Ilgio ežero („Pylių”) pėsčiųjų trasos lankstinukas

Ilgio ežero („Pylių”) pėsčiųjų trasos schemą rasite paspaudę čia  (1 variantas)

Ilgio ežero (Pylių”) pėsčiųjų trasos schemą rasite paspaudę čia (2 variantas).

 

Scroll to top