Vasarą keliaukite su saugomų teritorijų pasu

2021-05-27 / Žemaitijos NP

Kviečiame šią vasarą ir vėl keliauti po saugomas teritorijas – nacionalinius ir regioninius parkus… O keliaujant pasiimti Saugomų teritorijų PASĄ bei kiekviename parke užsidėti antspaudėlį, kad čia buvai. Tie, kas per vasarą apkeliaus visus parkus, gaus prizą.

Kaip ir praėjusiais metais, šią vasarą vėl skelbiame SAUGOMŲ TERITORIJŲ PASO konkursą!  Kas per vasarą aplankys visus Lietuvos nacionalinius ir regioninius parkus bei SAUGOMŲ TERITORIJŲ PASE pasižymės, kad juose buvo, tas laimės prizą – knygą apie saugomas teritorijas. O kas papildomai dar įsigis savanorišką lankytojo bilietą kiekviename parke ir parems saugomą teritoriją, dovanų gaus kelioninę kuprinę.

Konkurso sąlygos: keliaukite po saugomas teritorijas nuo birželio 1 d. iki rugpjūčio 31 d., užsukite į nacionalinių, regioninių parkų lankytojų centrus, pasmalsaukite – ką verta pamatyti gamtoje… Nepamirškite ST pase užsidėti antspaudą! Nepamirškite įsigyti lankytojo bilieto!

ST pasą (lankstinuką) galite gauti lankytojų centruose arba patys atsispausdinti .

Antspaudus bus galima užsidėti nacionalinių ir regioninių parkų lankytojų centruose arba prie jų įėjimo lauke įrengtose vietose.

Surinkę 35 antspaudus (5 nacionalinių, 30 regioninių parkų), atvykite į Nacionalinį saugomų teritorijų lankytojų centrą (Vilnius, Antakalnio g. 25), kur gausite knygą apie saugomas teritorijas arba kuprinę dovanų.

Keliaukite po saugomas teritorijas ir įsitikinkite, kad nieko nėra gražesnio už mūsų tėviškės gamtą! Pasmalsaukite, kur yra šaltinių, upių ir upelyčių kraštas, kur gyvena saugoma „geležinė varlė”, kur mėgsta miegoti lapuotynų karalienė miegapelė… Pabuvokite prie giliausio Lietuvoje Tauragno ežero, prie aukščiausios Žemaitijoje Medvėgalio kalvos… Pasidomėkite mūsų senolių tradicijomis ir papročiais… Pasidairykite į Nevėžio upės vingius nuo apžvalgos bokšto… Pamėginkite pažinti retus augalus pelkėje ir atskirti paukščių balsus, saulei kylant virš šilo.

Atraskite YPATINGĄ Lietuvą – saugomas teritorijas!

Scroll to top