Užmegzti ryšiai su Slowinski nacionaliniu parku Lenkijoje

2015-04-15 / Žemaitijos NP

Tarptautiniai projektai naudingi ne tik kaip finansinė parama, bet ir padeda plėsti draugų ratą.

Š.m. kovo 22-25 d. Žemaitijos nacionalinio parko direktoriaus pavaduotojas G.Norvaišas ir Kraštotvarkos ir informacijos skyriaus vyr. specialistė E.Lydienė dalyvavo tarptautinio projekto partnerių susitikime Lenkijoje, Gdynia mieste. Šiuo metu tik planuojama teikti paraišką Pietų Baltijos programai, todėl pats metas rengti veiklų sąrašą kaip apsaugoti, tvarkyti kietųjų lapuočių buveines, o kartu ir pritaikyti lankytojams, sudaryti sąlygas ekoturizmui.

Kartu su Švedijos miškų tarnybos, Lenkijos valstybinių miškų Gdansko generalinio direktorato atstovais aptarėme miškų buveinių apsaugos problemas kiekvienoje šalyje. Aktualiausia visiems projekto partneriams – šiukšlių problema.  Lenkijoje sėkmingai keletą metų organizuojama akcija “Išvalykime mišką”. Yra sukurtas tinklalapis, kur galima patalpinti sutvarkytų teritorijų fotografijas: prieš ir po šiukšlių surinkimo.

Vizito Lenkijoje metu užmegzti ryšiai su Slowinski nacionaliniu parku. Idėja steigti saugomą teritoriją kilo 1946 m., tačiau Slowinski nacionalinis parkas įsteigtas tik 1967 m. Parko teritorija užima 32744 ha (Žemaitijos nacionalinio parko plotas 21754 ha). Į saugomą teritoriją patenka du dideli ežerai (Lebsko ir Gardno), Baltijos jūros priekrantė, medžiais apaugusios kopos bei laisvai “keliaujančios” kopos (2-9,5 m/metus). 1/3 Slowinski parko užima miškai.

Su Slowinski nacionalinio parko direktoriaus pavaduotoju A.Demczak aptarti direkcijų veiklų panašumai ir skirtumai, sutarta dėl tolimesnio bendradarbiavimo.

 

 

Žemaitijos nacionalinio parko direkcijos

Kraštotvarkos ir informacijos skyriaus vyr. specialistė E.Lydienė

Scroll to top