Užgavėnių šventės edukacinės programos Žemaitijos nacionaliniame parke

2017-01-25 / Žemaitijos NP

Artėja Užgavėnės spalvinga, linksma ir triukšminga šventė, persmelkta senovės tradicijų ir papročių. Tai simbolinis žiemos išvarymas ir pavasario pasitikimas.

Jei norite pajusti šios šventės dvasią ir tapti jos dalyviu, reikia būtinai pasidaryti kaukę. Senovėje kiekvienais metais buvo daroma vis nauja, kad niekas persirengėlio neatpažintų. Kaukes darydavo baisias: didelėmis nosimis, išsprogusiomis akimis, be dantų, apaugusias karpomis. Jos būdavo daromos iš visokių medžiagų įvairiausiomis technikomis. Žemaitija garsėjo kaukėmis iš medžio, tačiau jos gaminamos ir iš kailių, įvairių audinių skiaučių, popieriaus ir net mezgamos.

Visus norinčius tinkamai pasiruošti žiemos išvarymo šventei, o taip pat trokštančius pajusti pasiruošimo jai linksmybes, kviečiame dalyvauti edukaciniuose užsiėmimuose. Tradicinių amatų centre (Plateliuose), Žemaitijos nacionalinio parko direkcija organizuoja pasiruošimo Užgavėnių šventei edukacinius užsiėmimus. Jų metu dalyviai bus supažindinami su Užgavėnių tradicijomis ir mokysis gaminti Užgavėnių kaukes bei kepti blynus.

 

Edukacijų kaina:

Suaugusiam – 2,00 eur.

Vaikui – 1,00 eur.

Grupei nuo 1 – 10 asmenų -15,00 eur.

Užsisakyti edukacijas galima:

telefonu 8 659 07918

elektroniniu paštu: dalia.jakstiene@zemaitijosnp.lt

 

Scroll to top