Turizmo forumas „2023 m. turizmo sezonas Žemaitijos nacionaliniame parke“

2023-04-20 / Žemaitijos NP

Balandžio 19 d. Platelių dvaro svirne vyko Žemaitijos nacionalinio parko direkcijos organizuotas turizmo forumas „2023 m. turizmo sezonas Žemaitijos nacionaliniame parke“. Į jį susirinko daugiau kaip 30 dalyvių. Tai ir Žemaitijos nacionalinio parko paslaugų ir produktų teikėjai, ŽNP produkto ženklo turėtojai, Plungės turizmo informacijos centro (TIC) direktorė, Plungės rajono savivaldybės atstovai, Platelių seniūnijos seniūnas, Valstybinių miškų urėdijos Telšių regioninio padalinio atstovas, Žemaitijos kaimo turizmo asociacijos pirmininkė, Žemaitijos nacionalinio parko direkcijos darbuotojai.

Visus susirinkusius pasveikino ŽNP direktorius Ramūnas Lydis. Jis papasakojo apie Platelių dvaro parko tvarkymo projektą, supažindino, kokie darbai bus atliekami parke.

Su 2023 m. turizmo sezono naujovėmis Žemaitijos nacionaliniame parke supažindino Lankytojų aptarnavimo skyriaus vedėja Rovena Augustinė. Viena iš šių metų naujovių – visi saugomų teritorijų lankytojų centrai, tame tarpe ir ŽNPD lankytojų centras Plateliuose, nuo gegužės 20 d. dirbs ne tik šeštadieniais, bet ir sekmadieniais, nedirbs pirmadieniais. Be to, už apsilankymą Platelių lankytojų centro ekspozicijoje „Žemaitijos žemės slėpiniai“ reikės mokėti po 1 EUR vienam asmeniui, informacija bus teikiama nemokamai. Pasikeitė ir Šaltojo karo ekspozicijos bei Žemaitijos nacionalinio parko ir Užgavėnių ekspozicijų bilietų kainos.

ŽNP direkcija lankytojams siūlo neseniai įrengtas ir nužymėtas ilgąją ir trumpąją Ilgio ežero pėsčiųjų trasas. Jose yra paukščių stebėjimo namelis ant Ilgio ežero kranto su išsamia informacija apie paukščius.

Projekto „LLI-449 Kuržemės ir šiaurės Lietuvos ežerų valdymo bei priežiūros tobulinimas (LIVE LAKE)” administratorius Paulius Mika pristatė Platelių ežero ir jo intakų vandens tyrimus, kuriuos atliko Klaipėdos universiteto mokslininkai. Tyrimų rezultatai parodė, kad Platelių ežero vanduo yra švarus.

Plungės TIC direktorė Sandra Kasmauskienė papasakojo apie pagrindinius turizmo informacijos centro darbus 2022 metais. Vienas iš tokių darbų – piligrimų takų „Camino Lituano“ ir „Šv. Jokūbo kelio“ Lietuvoje ženklinimas.

Direktorė pateikė labai įdomių statistinių duomenų, kiek Lietuvos ir užsienio turistų apsilankė Lietuvoje per kelis paskutiniuosius metus Plungės ir kituose rajonuose, kiek ir kam pinigų jie išleido trumpalaikio ir ilgalaikio apsilankymo metu. Buvo pateikti ir Plungės TIC-o darbuotojų atliktos lankytojų apklausos duomenys, iš kurių paaiškėjo, kad daugiausiai turistų lankėsi Žemaičių dailės muziejuje (Oginskių rūmuose) Plungėje, Šaltojo karo ekspozicijoje, Žemaitijos nacionalinio parko ir Užgavėnių ekspozicijose.

Daugiausiai klausimų iš forumo dalyvių sulaukė Plungės rajono savivaldybės administracijos Vietos ūkio skyriaus vyriausioji specialistė Roberta Jakumienė, papasakojusi apie atliekų tvarkymą Plungės rajono savivaldybėje, atliekų turėtojų teises ir pareigas.

Dėkojame visiems forumo dalyviams. Visada malonu susitikti, pabendrauti, pasidalinti naujomis idėjomis, sužinoti, kas nuveikta ir ką dar planuojame padaryti.

Lankytojų aptarnavimo skyriaus gidė Aušra Brazdeikytė

Scroll to top