Turizmo forumas „2019 m. turizmo sezonas Žemaitijos nacionaliniame parke“

2019-04-19 / Žemaitijos NP

Balandžio 17 d. Platelių dvaro svirne vyko Žemaitijos nacionalinio parko direkcijos organizuotas turizmo forumas „2019 m. turizmo sezonas Žemaitijos nacionaliniame parke“, kuriame dalyvavo Plungės rajono savivaldybės atstovas Mantas Česnauskas, Plungės turizmo informacijos centro darbuotojai, Žemaitijos nacionalinio parko paslaugų ir produktų teikėjai, Valstybinių miškų urėdijos Telšių regioninio padalinio atstovas, Žemaičių Kalvarijos bendruomenės pirmininkas, nacionalinio parko direkcijos darbuotojai.

Visus susirinkusius pasveikino Žemaitijos nacionalinio parko direktorius Ramūnas Lydis. Jis kalbėjo apie Žemaitijos nacionalinio parko produkto ženklo suteikimo kriterijų peržiūrėjimą ir tobulinimą, kurį atliks Baltijos aplinkos forumas, ir tik po to ŽNP produkto ženklai bus suteikiami naujiems paslaugų ir produktų teikėjams bei resertifikuojami ŽNP produkto ženklo turėtojai.

Su 2019 m. turizmo sezono naujovėmis Žemaitijos nacionaliniame parke supažindino Lankytojų aptarnavimo skyriaus vedėja Rovena Augustinė. Viena iš šių metų naujovių: taikomos įkainių nuolaidos saugomų teritorijų produkto ženklu pažymėtų produktų ar paslaugų teikėjų, su kuriais Direkcija yra sudariusi bendradarbiavimo sutartis, suburtoms lankytojų grupėms (nuo 10 ir daugiau asmenų) Žemaitijos nacionalinio parko, Užgavėnių ekspozicijose, Šaltojo karo ekspozicijoje bei gido paslaugoms.

Kraštotvarkos skyriaus vedėjas Saulius Vaičekauskas pristatė šio skyriaus veiklą. Vienas iš darbų – pabaigti sutvarkyti Gegrėnų piliakalnių taką. Šiais metais Žemaitijos nacionalinio parko direkcija vykdo parko gyventojų bei veiklą vykdančių asmenų apklausą: paruoštas vieno lapo klausimynas, kurį galite rasti parko tinklapyje: http://zemaitijosnp.lt/apklausa/. Nenustebkite, jei direkcijos darbuotojai aplankys jus ir paprašys atsakyti į klausimus.

Apie Plungės turizmo informacijos centro 2018 m. veiklas papasakojo šio centro direktorė Sandra Kasmauskienė, pasidžiaugusi turizmo centro darbuotojų dalyvavimu turizmo parodose Vilniuje, Latvijoje, Estijoje, Izraelyje bei didėjančiais turistų skaičiais ne tik iš Lietuvos, bet ir iš užsienio.

Žemaitijos nacionalinio parko direkcijos įgyvendinamų projektų LLI-010 „Gamtinio turizmo pritaikymas visiems” (Unigreen“)  ir „Attractive Hardwoods“ rezultatus pristatė jų koordinatorė Rūta Antanavičiūtė. Naudojant „Unigreen” projekto lėšas sutvarkyta ir pritaikyta neįgaliesiems Platelių ežero apžvalgos aikštelė, išleisti pažintinių takų lankstinukai, žemėlapiai, atvirukai Brailio ir reginčiųjų raštu. „Hardwoods” projekto lėšomis įrengtas Liepijų pažintinis takas, kuriami audiogidai pažintiniams takams, atnaujintas parko tinklapis, sukurtas reprezentacinis filmas apie Žemaitijos nacionalinį parką, kurio 3 minučių variantas ir buvo parodytas forumo dalyviams.

Diskusijose pasisakė Gamtos ir kultūros paveldo skyriaus vyr. specialistė Aldona Kuprelytė, pasiūliusi paslaugų ir produktų teikėjams, kaip švęsti tradicines šventes Užgavėnes ir Jonines.  Valstybinių miškų urėdijos Telšių regioninio padalinio Platelių girininkas Juozas Bernius kalbėjo apie šio padalinio prižiūrimas stovyklavietes ir jų naudojimo tvarką. Žemaičių Kalvarijos bendruomenės „Gardai“ pirmininkas Bronius Kleinauskas supažindino su Žemaičių Kalvarijoje daromais darbais.

Lankytojų aptarnavimo skyriaus gidė Aušra Brazdeikytė

Scroll to top