Turizmo dienos renginys – keliavimas Ilgio ežero („pylių“) pėsčiųjų trasa ir paukščių stebėjimas

2023-10-02 / Žemaitijos NP

Rugsėjo 27-ąją visame pasaulyje minima Pasaulinė turizmo diena.

2023 m. Pasaulinės turizmo dienos tema – „Turizmas ir žaliosios investicijos“.

Rugsėjo 30 d. Žemaitijos nacionalinio parko direkcijos Lankytojų aptarnavimo ir Biologinės įvairovės apsaugos skyriaus darbuotojai pakvietė visus norinčius keliauti Ilgio ežero („pylių“) pėsčiųjų trasa ir stebėti paukščius prie ežero įrengtoje paukščių stebėjimo vietoje – mediniame namelyje.

Į renginį susirinko vienuolika dalyvių iš Klaipėdos, Mažeikių, Telšių, kurie neišsigando lietaus, nes tam buvo pasiruošę. Sekdami ant medžių nužymėtomis mėlynos spalvos „antimis“, apie 1 km keliavome iki paukščių stebėjimo namelio prie Ilgio ežero. Čia apie paukščius, kuriuos galima pamatyti, įdomiai ir išsamiai papasakojo Biologinės įvairovės apsaugos skyriaus vedėja Gitana Sidabrienė. Ji su šio skyriaus vyresn. specialistu Sauliumi Sidabru pakvietė juos stebėti, naudojantis monokliais ir žiūronais. Kiek buvo džiaugsmo, kai lietus pasibaigė, ir vis daugiau paukščių rūšių pasirodė. Iš pradžių stebėjome antis klykuoles, rudagalves antis, kuoduotąsias antis, gulbių nebylių šeimyną su trimis gulbiukais, po to pasirodė ir didysis baltasis garnys, kitos paukščių rūšys.

Renginio dalyviai buvo klausinėjami apie paukščius, jiems padovanotos knygos „Paukščių stebėtojo gidas Žemaitijos nacionaliniame parke“.

Nuo paukščių stebėjimo vietos grįžome ilgąja (2,7 km) trasa, iš pradžių Ilgio ežero pakrante, po to –  miško keliuku, tarp Ilgio ir Žiedelio ežerų. Kas norėjo, ir grybų prisirinko.

Renginio dalyviai džiaugėsi tiek daug sužinoję apie paukščius, kai kurie pasinaudojo proga aplankyti ir kitas Žemaitijos nacionalinio parko įdomesnes vietas.

Lankytojų aptarnavimo skyriaus gidė Aušra Brazdeikytė

Scroll to top