Teatralizuota ekskursija Užgavėnių ekspozicijoje

2019-03-06 / Žemaitijos NP

Kovo 5-ąją, Užgavėnių dieną, visame Platelių miestelyje jautėsi bruzdesys. Vieni ėjo po namus persirengę Užgavėnių personažais, kiti kepė blynus ir laukė svečių, treti ruošėsi artėjančioms vakaro linksmybėms.
Žemaitijos nacionalinio parko direkcija taip pat šurmuliavo nuo ankstaus ryto. Ypatingas bruzdesys jautėsi Platelių dvaro sodybos Užgavėnių ekspozicijoje. Čia vyko teatralizuota ekskursija Užgavėnių tematika. Renginys nuo kitų skyrėsi tuo, kad jame be daugybės spalvingų Užgavėnių kaukių buvo galima išvysti ir gyvus šios šventės personažus. Susirinkusiems dalyviams pasirodymą surengė būrys linksmai nusiteikusių čigonių bei neišskiriama daktaro ir giltinės pora.
Reginio pažiūrėti susirinko nemažas būrelis atvykėlių, didžioji jų dalis buvo svečiai iš Lenkijos ir Švedijos. Jie buvo supažindinti su Užgavėnių šventės tradicijomis, pagrindiniais personažais ir kitais šios triukšmingos ir spalvingos šventės ypatumais. Vienos čigonės ekskursijos dalyviams pranašavo laimingus likimus iš akių spalvos, delno linijų vingių, būrė kortomis, o kitos įvairiausiais būdais mėgino suvilioti ar kitaip apgauti. Giltinė ieškojo sau tinkančios aukos, o daktaras skubėjo visus gydyti nuo visų įmanomų ligų, kad mirties ištroškusi giltinė nė vieno savo pusėn nepatrauktų. Labiausiai renginio svečiams patiko Užgavėnių dainos ir šokiai, visi noriai jungėsi į ratelį ir pasidavė šventės siautuliui. Svečiai taip pat buvo pasipuošę Užgavėnių kaukėmis. Originaliausiai pasipuošę bendru sutarimu apdovanoti prizais. Renginį užbaigė tradicinės vaišės ir žolelių arbata.
Svečių šypsenos ir nenoras skirstytis parodė, kad renginys pavyko, o svarbiausia ir visiems patiko, tad pažadame ateityje, tokių pasirodymų surengti daugiau.

Visuomenės informavimo specialistė
Dalia Jakštienė

Nuotraukų autorė Rūta Vaškytė

Scroll to top