Tautodailininkė Vilma Rečkauskienė ir jos riešinės

2020-04-16 / Žemaitijos NP

Vilma Rečkauskienė gimė 1978m. Medsėdžių kaime, netoli Platelių. Augo Plateliuose kur ir  baigė pagrindinę mokyklą. Mokėsi Plungės žemės ūkio mokykloje, vėliau įsigijo pardavėjos-konsultantės specialybę. Dirbo Platelių žemės ūkio bendrovėje, parduotuvėje ir kt. Gyvena Gilaičių k., Platelių sen.

Riešines megzti pradėjo prieš 8 metus, nes labai norėjo savo pačios pasigamintomis pasipuošti. Pradžioje mokinosi internetu. Vėliau atėjo į Žemaitijos nacionalinio parko direkcijos rengiamą praktinį seminarą skirtą riešinių mezgimui, kur ir gavo visas žinias apie tai. Toliau užsiimti riešinių mezgimu ir kurti paskatino Aldona Kuprelytė. Pasak autorės žodžių – ,, ji ( Aldona Kuprelytė) mane tempė už ausų, siuntė į įvairiausius renginius”. Taip ir ,,užsikabino” šitas užsiėmimas. Vilmai patinka stebėti, kaip gimsta raštas, patinka kurti siūlų ir karoliukų spalvų derinius. Tai padeda atsipalaiduoti ilgais žiemos vakarais, nelieka laiko blogoms mintims. Pati yra sukūrusi apie 10 raštų. Daugiau naudojasi knygomis, siuvinėjimo schemomis, internetu. Dominuoja ir tradiciniai liaudiški raštai ir tiesiog patinkantys. Numezgusi yra jau daug, suskaičiuoja apie 210 porų, kurių pasidarė nuotraukas, okiek dar neužfiksuotų…dabar jau gailisi, kad to nedarė anksčiau.

Vilma Rečkauskienė ne tik yra puiki riešinių mezgėja, ji aktyviai dalyvauja Platelių dvaro sodybos tradicinių amatų centro veikloje. Audžia takus, takelius, rankšluosčius, servetėles, šalikus ir kt. Jos mezginiai ir audiniai eksponuoti Plateliuose, Plungėje, Telšiuose ir kt. Dalyvauja įvairiose mugėse visoje Lietuvoje. 2015 m. tapo Tautodailininkų sąjungos nare, ir 2015 m. Telšių apskrities Aukso vainiko parodoje užėmė III vietą už taikomos dailės darbus ,,Riešinės”.

Pasidžiaukime Vilmos megztomis riešinėmis. Daugiau riešinių rasite Žemaitijos nacionalinio parko facebook paskyroje: https://www.facebook.com/zemaitijanationalpark/

Visuomenės informavimo specialistė
Dalia Jakštienė

Scroll to top