Tarptautinį projektą Žemaitijos nacionaliniame parke baigs savanorė iš Italijos

2018-11-23 / Žemaitijos NP

Žemaitijos nacionalinio parko (ŽNP)  direkcija nuo 2011 m. bendradarbiauja su koordinuojančia organizacija jaunimo savanoriškos veiklos centru „Deineta” ir priima Europos Sąjungos programos ,,Veiklus jaunimas” savanorius.

Europos savanorių tarnyba (EST) – tai jauniems žmonėms skirti tarptautinės savanorystės projektai,  kuriais siekiama ugdyti pilietiškumą, skatinti kitų kultūrų pažinimą, stiprinti tarpusavio supratimą ir toleranciją. Dalyvaudami EST projektuose savanoriai tobulina turimus gebėjimus ir  įgyja naujų žinių, patirties ir įgūdžių.

Nuo šių metų balandžio 1-osios Žemaitijos nacionaliniame parke savanoriauja Elisa Di Marco. Lapkričio 30 dieną mergina baigs šį tarptautinės savanorystės projektą it išvyks atgal į savo gimtąją  šalį – Italiją. Prabėgus aštuoniems mėnesiams nuo savanorės atvykimo į ŽNP,  norėtųsi pasidžiaugti jos nuveiktais darbais parke.

Mergina parke atliko įvairiausius darbus. Tvarkė rekreacinius objektus ir vietas, vasaros sezono metu padėjo aptarnauti turistus lankytojų centre, vedė ekskursijas anglų kalba ŽNP ekspozicijose ir kituose objektuose, atliko lankytojų monitoringą lankytinuose  parko objektuose, prisidėjo prie ŽNP direkcijos organizuojamų renginių.

Savanorė taip pat prisidėjo prie edukacinių užsiėmimų vedimo moksleiviams. Jos sukurtoje  integruotoje gamtos  edukacijos  programoje Šeirės pažintiniame take, kuri buvo skirta  9-12 klasėms, dalyvavo Telšių rajono Varnių Motiejaus Valančiaus, Skuodo Pranciškaus Žadeikio ir Telšių Žemaitės gimnazijų mokiniai. Jauni žmonės, žaisdami žaidimus, atlikdami komandines užduotis, susipažino su mus supančia gamta anglų kalba. Tai buvo puiki proga moksleiviams pasitikrinti savo anglų kalbos žinias ir dalyvauti kiek kitokioje pamokoje, už klasės ribų.

E. Di Marco palaikė glaudžius ryšius ir su kitų saugomų teritorijų savanoriais. Kartu su jais parengė projektą pavadinimu „Engaging people for nature“. Tai filmukas, kuriame pristatomos Lietuvos saugomos teritorijos, tarp kurių yra ir Žemaitijos nacionalinis parkas. Šį projektą visą vasarą kūrė savanoriai iš trijų nacionalinių bei keturių regioninių parkų.

Taigi savanoriai, atvykstantys į ŽNP, yra didžiulė pagalba parko direkcijos darbuotojams, ypač turizmo sezono metu, kai čia lankosi daug žmonių ne tik iš Lietuvos, bet ir viso pasaulio. Džiaugiamės, kad Elisa Di Marco sėkmingai įsijungė į  ŽNP direkcijos kolektyvo veiklą,  noriai atliko jai pavestas užduotis. Linkime jai sėkmės tolesnėje veikloje.

 

Visuomenės informavimo specialistė (gamtos mokyklai)

Toma Mikutaitė

Scroll to top