Šventinis laikotarpis Platelių dvaro sodybos tradicinių amatų centre

2019-12-30 / Žemaitijos NP

Šventinis laikotarpis į visų gyvenimus įneša daugybę spalvų. Pasiilgę šviesos ir ilgesnių dienų laukia saulėgrįžos, išsiilgę šeimos ir draugų nesulaukia, kol jaukiai drauge susės prie šventinio stalo ir pasidalins visomis naujienomis bei patirtais džiaugsmais. Neišvengiamas, deja, ir prieššventinis stresas, kai norisi tiek daug suspėti ir padaryti, o laikas, rodos, kaip tyčia lekia kelis kart greičiau.

Pradėjus ruoštis šventėms vis dažniau varstome prekybos centrų ar turgelių duris. Na, ir kur tik nueini- visur skamba kalėdinė muzika- neretai užsienietiška, bet ir mums lietuviams jau labai pažįstama. Kad ir kaip ten bebūtų- net patys šiuolaikiškiausi žmonės per šventes neretai laikosi savų, lietuviškų tradicijų, perduodamų iš kartos į kartą.

Platelių dvaro sodybos tradicinių amatų centre edukacijų metu lankytojai supažindinami su senosiomis tradicijomis, advento papročiais, šventinio stalo patiekalais. Žmonės čia mokomi nusilieti kvepiančią bičių vaško žvakę, kurios jaukiai blausioje šviesoje galės išbandyti šventinius burtus ir pajausti magiją, aplankančią namus trumpiausią metų naktį.

Na, ir kodėl gi neišvengus paskutinės sekundės kūčiukų medžioklės prekybos centre? Kai lentynos gilumoje likęs paskutinis pakelis, o parduotuvėje medžiotojas toks kaip tu ne vienas… Sprendimas yra: šio nuo Kūčių neatsiejamo skanėsto taip pat galite išmokti išsikepti Plateliuose. Kūčiukai kepami duonkepyje, kaip žinia, ,,gyva ugnis” kepinius padaro ypatingus, o kai viską dar ir pats pasigamini- iš vis puiku. Sudalyvavę žemaičių kulinarinio paveldo degustacijoje galėjo pasijausti kaip prie tikro Kūčių stalo, kur ragaujama tradicinė kanapynė su bulvėmis, silkė, žemaitiška šaltsriubė- cibulynė, o desertui- nepaprastai purus, saldžia cukraus plutele pasipuošęs mielinis pyragas. Įdomu, kai žemaičiams įprastą maistą ragauja svečiai iš tolimų Lietuvos kampelių ar net iš užsienio. Juk visada įdomu išbandyti kažką nauja ir nepažinta.

Gruodį Plateliai ir juose esantis amatų centras sulaukė būrio lankytojų, besidominčių lietuviškomis, žemaitiškomis tradicijomis bei norinčių šiek tiek stabtelti ir pabūti su sau mielais žmonėmis. Iki gruodžio 20-osios įvyko 27 edukacinės programos, kuriose dalyvavo apie 500 žmonių. Taip pat šventiniai edukaciniai užsiėmimai Platelių dvaro sodybos tradicinių amatų centre buvo įtraukti į pirmą kartą pristatytą kelionių po Lietuvą adventinį kalendorių. Džiaugiamės už kartu prasmingai praleistą laiką ir tikimės, kad įgytos žinios pravers ateityje, o gal jau ir pasitarnavo šių švenčių metu.

Lauksime visų ir ateinančiais metais!

Visuomenės informavimo specialistė
D. Vaškienė

 

Scroll to top