Iš ežero ištempta apie 30 „bešeimininkių” valčių

2020-05-06 / Žemaitijos NP

Pavasaris – nuostabus metų laikas, kai atbunda gamta, kai į žemę ir širdį beldžiasi šiluma. Kad ir koks sunkus metas bebūtų dabar, viskas praeis ir stos į savo vėžes, virusas nesustabdys pavasario procesų ir gamtos dėsnių. Oras vis labiau šiltės, paukščių čiulbėjimas ir saulės spinduliai vis labiau kvies  į gamtą.

Kad gražaus, kalvoto ir miškingo Žemaitijos nacionalinio parko kraštovaizdžio, Platelių ežero apylinkių neterštų lankytojų paliktos atliekos, parko direkcijos darbuotojai surengė švaros akciją. Jos metu  ne tik surinko rastos šiukšles (plastikines pakuotes, stiklinius ir plastikinius butelius ir kitas atliekas, kurių netrūksta masinio lankymosi vietose), bet ir iš ežero ištempė senas, sutrūnijusias ir nebenaudojamas ,,bešeimininkes“ valtis.

,,Bešeimininkės“ valtys  – tai dešimtmetį gulinčios, savininkų apleistos ir pamirštos senienos.  Nusitrynę registracijos numeriai, kurie galbūt būtų padėję surasti tikruosius valčių šeimininkus. Išvalius pietines Platelių ežero pakrantes, buvo surinkta ir išvežta apie 30 valčių. Ir tai dar ne visos! Valymo darbai bus tęsiami, numatoma patikrinti ir išvalyti visas ežero pakrantes. Tikimės, kad savininkai turės sąžinės ir patys pasirūpins savo turtu ir nebenaudojamas valtis išgabens.

Viskas būtų daug paprasčiau, jei valčių šeimininkai vadovautųsi 2014 m. liepos 18 d. patvirtintu Žemaitijos nacionalinio parko lankymo taisyklių 15 punktu, kuriame yra numatyta, kad ,,valčių savininkai valčių laikymo vietą Nacionalinio parko ežerų pakrantėse gali įrengti tik suderinus su Nacionalinio parko direkcija”. Daugelis jų šio punkto nepaiso ar net nežino. Dėl to norėdama palaikyti švarą ir tvarką ežerų pakrantėse Žemaitijos nacionalinio parko direkcija imasi griežtesnių veiksmų. Savininkai turės laikytis savo valčių vietos įrengimo reikalavimų. Nesuderinus valčių stovėjimo vietų, bus skiriamos administracinės nuobaudos už Žemaitijos nacionalinio parko lankymo taisyklių pažeidimą. Tikimės, jog nuobaudų skirti neprireiks. Valčių savininkų sąžinė ,,pabus iš žiemos miego”.

Raginame būti atsakingais parko lankytojais ir gyventojais, saugoti ne tik savo, bet ir visų bendrą turtą – gamtą, kad būtų švari aplinka visiems.

Kraštotvarkos skyriaus geografė Rūta Jundulienė

Scroll to top