Švariname Žemaitijos NP kartu su aplinkosaugininkais

2022-04-28 / Žemaitijos NP

Jau antrą savaitę Žemaitijos nacionalinio parko direkcijos darbuotojai, pasiskirstę komandomis, intensyviai tvarko parko teritoriją rinkdami šiukšles bei kitas atliekas. Gamtos švarinimo akcija vyksta kiekvieną pavasarį. Didelę dalį šiukšlių surenkame, sukrauname į maišus bei suvežame į šiukšlių surinkimo vietas. Tačiau kaip ir kiekvienais metais parke vis dar randame nemažai probleminių vietų, kuriose šiukšlės bei kitos atliekos pilamos piktavališkai ir itin dideliais kiekiais – pradedant nuo dešimčių lengvųjų automobilių padangų, baigiant sofomis, čiužiniais bei kitomis didelių gabaritų atliekomis. Šiemet į pagalbą susidoroti su dižiagabaritėmis šiukšlėmis, teršiančiomis gamtą bei gadinančiomis Žemaitijos nacionalinio parko kraštovaizdį, į pagalbą mums atvyko aplinkosaugininkai.

Didžiulis būrys specialistų iš Aplinkos Apsaugos departamento Šiaulių valdybos prisijungė prie pavasarinės parko švarinimo akcijos, kurios metu ne tik aprinkome parko lankytojų paliekamas šiukšles, bet ir sudėję visas jėgas išvalėme visus susikaupusius sąvartynus. Dėkojame kolegoms už didžiulę pagalbą bei bendradarbiavimą!

Norime priminti, jog mūsų saugomoje teritorijoje galioja taisyklė „Ką atsinešei, tą ir išsinešk“. Kviečiame nepalikti savo šiukšlių stovyklavimo vietose, pažintiniuose takuose, miškuose, ežerų pakrantėse. Platelių lankytojų centre rasite nemokamų maišelių šiukšlėms sudėti ir nugabenti iki artimiausio konteinerio. Na, o asmenims, kurie piktavališkai į parko teritoriją atveža ir pila šiukšles, palieka čia senus baldus ar padangas primename, aplinkosaugininkai pažeidimus fiksuoja bei baudžia juos padariusius asmenis. Norint atsikratyti atliekomis, tereikia paieškoti informacijos internete, kur arčiausiai jūsų yra įrengti kiekvienam atliekų tipui pritaikyti konteineriai, atliekų surinkimo vietos, sąvartynai. Gyventi švariai nekainuoja daug laiko ir pastangų. Tereikia šiek tiek noro.Neterškime aplinkos, kurioje gyvename patys.

Visuomenės informavimo specialistė Audronė Jokubauskaitė

Scroll to top