Švari gamta – saugi aplinka

2019-06-21 / Žemaitijos NP

Kasmet birželio 5d. yra minima Pasaulinė aplinkos apsaugos diena, skirta atkreipti dėmesį į aplinkos apsaugą visame pasaulyje.

Ar dažnai susimąstome, kad dabar madingas vartotojiškumas, žmonių vienkartiniai poreikiai naikina pasaulį? Elementarių žmonių veiksmų, kurie kenkia aplinkai, surasti nėra sunku. Norime tapti demokratiška visuomene. Gal todėl išmesti į pakelę išgertos kavos puodelį ar vienkartinę pakuotę, įmesti į upę ar miške palikti senas padangas bei seną stogo dangą nesukelia jokios širdies graužaties.

Žemaitijos nacionalinio parko darbuotojai kartu su Žemaičių Kalvarijos seniūnija ir Žemaičių Kalvarijos Motiejaus Valančiaus gimnazijos mokiniais, organizavo Varduvos upės bei Cedrono upelio pakrančių ir vandens švarinimo darbus. Buvo surinkta nemažai šiukšlių. Didžioji jų dalis-plastikas, metalas, stiklas  – yra ilgai aplinkoje nesuyrančios medžiagos. Taip pat rasta senų žvejybinių tinklų ir net senos stogo dangos- asbestinių lakštų. Toksinės medžiagos kaupiasi žuvų organizmuose, kelia pavojų gyvūnams ir žmonių sveikatai.

Norint gyventi švarioje gamtoje, taigi ir saugioje aplinkoje, turime pasistengti visi. Nepakanka organizuoti  visuotinių akcijų  ,,Darom”. Kiekvienas galime pradėti nuo savęs, kasdien paprasčiausiai padoriai tvarkydami savo pačių turimas atliekas. Gamta yra visų mūsų namai ir jie turi būti švarūs. Po mūsų –nors ir tvanas- neturėtų būti civilizuotų XXIa žmonių kelias.

Rūta Junduienė 

Kraštotvarkos skyriaus geografė

Scroll to top