Sukurta mobili Žemaitijos nacionalinio parko automobilių-dviračių trasų aplikacija

2017-06-15 / Žemaitijos NP

Žemaitijos nacionalinio parko direkcijos Lankytojų aptarnavimo skyriaus darbuotojai, bendradarbiaudami su informacinių technologijų specialistais (UAB „Hnit-Baltic“), sukūrė mobiliąją aplikaciją „Pažinkite Žemaitijos nacionalinį parką keliaudami dviračiais!“, kurioje pristatyta ne tik mobili maršruto dviračiais aplink Platelių ežerą versija, bet ir 2 visiškai naujos automobilių – dviračių trasos šiaurinėje parko dalyje.

Mobiliosios aplikacijos yra išmaniesiems telefonams, planšetiniams kompiuteriams ir kitiems mobiliesiems prietaisams skirtos programėlės, praplečiančios jų galimybes.

Parsisiųsti galite: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.esri.appf26d84d5379e4b4ab6bbf999c95e4f77

 

Dviračių taku aplink Platelių ežerą

Vienas populiariausių Žemaitijos nacionalinio parko turistinių maršrutų, kuriame gausu įdomių turistinių objektų, gamtos ir kultūros vertybių, vaizdingų panoramų, įrengta turizmo infrastruktūra. Tai 24 km ilgio žiedinis maršrutas, kuriuo keliaudami pamatysite ir aplankysite Platelius ir čia esančius lankomiausius objektus bei vietas, Šaltojo karo ekspoziciją, pravažiuosite pro Beržoro bažnytkaimį, Babrungo upės ištakas, Plokštinės gamtinį rezervatą, Paplatelės ir Paežerės Rūdaičių rekreacines zonas.

Šiaurinė trumpoji automobilių-dviračių trasa

32 km ilgio žiedinė trumpoji šiaurinė trasa prasideda Platelių miestelyje ir veda į Žemaitijos nacionalinio parko šiaurę. Tai maršrutas, norintiems pasigrožėti kalvotu Žemaitijai būdingu reljefu, miškais, istoriniais bei kultūriniais objektais. Trasa eina per 9 nedidelius Plungės rajono kaimus. Dalis trasos (apie 17 km) – asfaltuoti regioniniai keliai, dalis – prižiūrimi žvyrkeliai. Mašinų eismas nėra intensyvus, todėl trasa puikiai tinka kelionėms dviračiais. Keliautojus pakelėse pasitiks natūralius produktus gaminantys ūkiai. Juose galima ne tik įsigyti medaus, arbatų, sūrių, bet ir užsisakyti edukacijas, degustacijas ar tiesiog susipažinti su produktų gamybos procesu. Toliau maršrutas veda pro gyvenvietes, kuriose stūkso I tūkstantmetį menantys piliakalniai, senovės gyvenvietės, senkapiai. Pakelėse akį traukia kryžiai, koplytėlės, XVIII a. medinė Gegrėnų bažnyčia. Keliaujant Gegrėnų piliakalnių taku (1,6 km) galima pamatyti valstybės saugomas Gegrėnų archeologinio komplekso vertybes: piliakalnius, senovės gyvenvietės vietą, kapinynus ir įspūdingą šios vietovės kraštovaizdį. Keliautojai, atvykę prie Maudučio ežero, galės užsisakyti nakvynę čia pat esančiose kaimo turizmo sodybose arba grįžti Platelių ežero pakrante į Platelių miestelį. Važiuojant verta stabtelėti prie Pakastuvos tvenkinio įrengtoje paukščių stebėjimo vietoje.

Šiaurinė ilgoji automobilių-dviračių trasa

Tai žiedinė automobilių–dviračių trasa, besitęsianti 58 km. Ji prasideda Platelių ežero pakrantėje ir veda į šiaurinę Žemaitijos nacionalinio parko teritoriją ir jo buferinę zoną. Keliaudami šiuo maršrutu turėsite galimybę pamatyti būdingą Žemaitijai reljefą ir kraštovaizdžius, taip pat istorinius, gamtinius ir kultūrinius lankomus objektus, aplankyti ūkius, siūlančius savo produkciją, edukacijas, ar pasivaikščioti gražiausiais šios parko dalies kampeliais. Maršrutas veda per 17 kaimelių ir 3 miestelius – Platelius, Žemaičių Kalvariją ir Barstyčius. Pro vienus galite pravažiuoti, dairydamiesi į nuostabius kraštovaizdžius, kitur sustoti ilgiau ir pasivaikščioti pažintiniais tikslais. Trasoje arba netoli jos bus galima aplankyti I tūkstantmetį menančius piliakalnius, alkakalnius ir senovės gyvenvietes (Pūčkorių, Gegrėnų, Žemaičių Kalvarijos, Šarnelės, Mikytų ir kt.), pažintinius takus (Šeirės, Gegrėnų, Gardų ozo, poeto V. Mačernio, Mikytų), sužinoti apie žymių, Lietuvai nusipelniusių žmonių (V. Mačernio, M. Valančiaus, knygnešio V. Juškos) gyvenimą. Trasoje pasitaikys gamtos objektų (Dutkinės ąžuolas, Paparčių juodalksnis, Paparčių kaštonas, Barstyčių akmuo ir kt.), bažnyčių (Gegrėnų, Žemaičių Kalvarijos, Barstyčių), apžvalgos vietų, paminklų.

Lankytojų aptarnavimo sk. informacija

Scroll to top