Sėkmingi praėję metai

2018-01-02 / Žemaitijos NP

2017 metų gruodžio 21 dieną Plungės technologijų ir verslo mokykloje įvyko geriausių Plungės rajono sportininkų ir sportinių žaidimų komandų pagerbimo vakaras. Tarp geriausių Plungės rajono komandų pateko Žemaitijos nacionalinio parko lietuviško ritinio komanda „Plateliai“.  Plateliškiams skirta antra vieta.

2017 m. buvo sėkmingi Platelių ripkininkams. Po neilgos pertraukos Platelių ripkos komanda  Lietuvos ritinio respublikos čempionate vėl iškovojo pirmą vietą. Plateliškiai dalyvavo ir kitose varžybose: ,,Suvalkijos taurės“ (II vieta),  “Aukštaičių taurės” (I vieta), „Platelių taurės” (III vieta).  Plateliškių lietuviško ritinio komandos žaidėjas Mantas Žutautas tapo rezultatyviausiu Lietuvos ritinio čempionato žaidėju.

2016 metais buvo pradėtas kurti filmas apie lietuvišką ritinį. Filmavimai tęsėsi 2017 metais. 2017 m. lapkričio pradžioje Platelių dvaro svirne filmas apie lietuvišką ritinį buvo pristatytas visuomenei. Filmo režisierius – Justinas Lingys.  Tai filmas – apie  ripkos istoriją, dabartį ir ateities perspektyvas. Filme apie  lietuvišką ritinį pasakoja  ripkininkai iš Platelių, Kupiškio, Vilkaviškio. Justinas Lingys pristatymo metu stebėjosi, kad tai pirmasis filmas apie savitą, vienintelį tradicinį lietuvišką išlikusį komandinį žaidimą. Senovėje ritinis buvo vienas populiariųjų ir originaliųjų lietuvių liaudies žaidimų. Jį žaisdavo, ne tik piemenėliai, bet ir suaugę vyrai. 2014 m vasarą Etninės kultūros globos taryba, remdamasi ekspertų surinkta informacija apie lietuviško ritinio seniausius paminėjimus, daugiau kaip 300 metų gyvavimo raidą, nusprendė ši sporto šaka yra nacionalinė ir verta išskirtinės valstybės globos, palaikymo ir populiarinimo. Nors valstybės dėmesio ir pagalbos lietuviško ritinio entuziastai iki šiol nesulaukia.

Tikimės, kad sėkmė Platelių  ripkininkus lydės ir 2018 metais.

 

Gamtos ir kultūros paveldo skyriaus vedėjo pavaduotoja

Aldona Kuprelytė

Scroll to top