Savanoriai Žemaitijos nacionaliniame parke

2017-03-23 / Žemaitijos NP

Žemaitijos nacionalinio parko direkcija nuo 2011 m. bendradarbiauja su koordinuojančia organizacija, jaunimo savanoriškos veiklos centru „Deineta” bei priima Europos Sąjungos programos ,,Veiklus jaunimas” savanorius.

Europos savanorių tarnyba (EST) – tai tarptautinės savanorystės projektai jauniems žmonėms, kuriais siekiama ugdyti jų pilietiškumą, solidarumo jausmą, skatinti kitų kultūrų pažinimą, stiprinti tarpusavio supratimą ir toleranciją. Dalyvaudami EST projektuose savanoriai ugdo turimus gebėjimus bei įgyja naujų žinių, patirties ir įgūdžių.

Kasmet Žemaitijos nacionalinis parkas sulaukia savanorių iš svetur. Šiais  metais sulaukėme savanorės Ioanos Necsa iš Rumunijos, Cluj – Napoca miesto, kuri yra baigusi istorijos bakalauro studijas. Savanorė Žemaitijos nacionaliniame parke bus iki spalio mėnesio.  Ioana Necsa teigia, kad gyvendama savo šalyje nusprendė susipažinti su kita šalimi, jos kultūra, o savanorystė buvo puikus būdas tai įgyvendinti. Ioanai patinka aktyvus laisvalaikis, bendravimas su žmonėmis, naujos pažintys, tad Žemaitijos nacionalinis parkas jai ypač tinkama vieta. Įdomus faktas apie Ioana,  ji mėgsta skraidyti parasparniu ir turi parasparnio piloto licenciją. Savanorė direkcijos specialistams padės aptarnauti lankytojus lankytojų centre, vesti ekskursijas parko ekspozicijose anglų kalba, prisidės įgyvendinant įvairius projektus, vykdys kitas pavestas užduotis. Balandžio mėnesį Žemaitijos nacionalinis parkas sulauks ir kito savanorio iš Ispanijos Ruben Arranz Marinero, kuriam yra 24 metai.

Žemaitijos nacionalinio parko direkcija kasmet laukia savanorių ne tik iš užsienio, bet ir iš Lietuvos. Jų pagalba praverčia įvairiose srityse, ypač turizmo sezono metu, kai parką aplanko daug turistų ne tik iš Lietuvos, bet ir iš viso pasaulio. Tuo tarpu savanoriams tai puikus būdas pažinti kitą kultūrą, įgauti daugiau patirties bei įgūdžių.

Žemaitijos nacionalinio parko direkcijos

Lankytojų aptarnavimo skyriaus visuomenės informavimo specialistė

Toma Mikutaitė

 

 

Scroll to top