Savanoriai laukiami Žemaitijos nacionaliniame parke

2020-04-01 / Žemaitijos NP

Žemaitijos nacionalinis parkas – vienas iš 5 nacionalinių parkų Lietuvoje. Bene visas gyvenimas parke sukasi apie Platelių ežerą, kasmet priviliojantį daugybę lankytojų. Parko direkcija, įsikūrusi Platelių miestelyje, yra atsakinga už gamtinio ir kultūrinio paveldo parko teritorijoje saugojimą ir puoselėjimą, visuomenės supažindinimą su išskirtine nacionalinio parko verte, darnaus turizmo skatinimą.
Savanorystė yra vienas iš būdų geriau susipažinti su Žemaitijos nacionaliniu parku ir direkcijos veikla. Todėl mes jau daug metų dirbame su savanoriais ir stengiamės jiems įkvėpti norą rūpintis ir saugoti gamtą per geresnį jos pažinimą ir supratimą. O ir savanoriams ši veikla suteikia puikias asmeninio ir profesinio tobulėjimo galimybes. Tai galime patvirtinti net keliomis parke savanoriavusio jaunimo sėkmės istorijomis!
Kelerius pastaruosius metus parko direkcija dirbo tik su į Lietuvą iš užsienio valstybių atvykstančiais savanoriais (šiuo metu parke irgi savanoriauja du užsieniečiai). Po pertraukos pasidomėję ir sužinoję, kad Plungės rajone yra trūkumas organizacijų, galinčių priimti jaunimą savanoriškai tarnybai, nusprendėme atnaujinti savo kaip lietuvius savanorius priimančiosios organizacijos (PO) akreditaciją.
Nuo šių metų kovo 27 d. Žemaitijos nacionalinio parko direkcija vėl gali priimti jaunimą nuo 14 iki 29 metų amžiaus savanoriauti parke 6 mėnesių laikotarpiui, jiems priimtinu būdu ir lanksčiu grafiku.
Savanoriams siūloma veikla yra išties dinamiška ir įvairi. Savanoris turės galimybę susipažinti su Lietuvos saugomų teritorijų veikla, turistiniais, pažintiniais gamtos ir kultūros objektais, todėl labai svarbu, kad asmuo būtų aktyvus ir mėgtų laiką leisti gamtoje. Savanoris išmoks teikti informaciją lankytojams, vesti ekskursijas, valdyti žmonių grupes, organizuoti renginius, komunikacijos ir viešinimo subtilybių ir t.t.
Mes ieškome darbštaus, žingeidaus, mokančio dirbti komandoje bei komunikabilaus savanorio. Didelis privalumas užsienio kalbų mokėjimas, kuris pravers aptarnaujant lankytojus iš viso pasaulio. Vienu metu galime priimti savanoriauti 2 asmenis.
Daugiau informacijos savanorystę, rasite čia: http://zemaitijosnp.lt/saugome/jaunimo-savanoriska-tarnyba/

Arba susisiekę kontaktais: Rovena Augustinė, rovena.augustine@zemaitijosnp.lt, tel.nr. +37065981609

Lankytojų aptarnavimo skyriaus inf.

Scroll to top