Sąmoningų lankytojų geri darbai

2018-11-23 / Žemaitijos NP

Daugybės saugomose teritorijoje esančių objektų – retų ir nykstančių rūšių buveinių, pėsčiųjų ir dviračių takų, atokvėpio vietų, stovyklaviečių, piliakalnių ir kt. – nuolatinei priežiūrai yra reikalingos lėšos. Skiriamų biudžeto lėšų šiems darbams toli gražu nepakanka. Tad jau kelerius metus Lietuvos saugomose teritorijose lankytojai turi galimybę savanoriškai įsigyti 1, 5, 10, 20 ir 25 eurų vertės lankytojo bilietus. Už juos surinktos lėšos yra skiriamos įvairios infrastruktūros tvarkymui: keičiamos supuvusios medinės pažintinių takų dalys, atnaujinami sugadinti, pasenę informaciniai stendai, išvežamos šiukšlės, šienaujami takai, atliekami kiti būtiniausi darbai.

2018 metais Žemaitijos nacionaliniame parke besilankiusieji nupirko lankytojo bilietų už 893 eurus. Šios lėšos labai pravertė remontuojant parke esančią pažintinių takų įrangą.

Šią vasarą Žemaitijos nacionalinis parkas stipriai nukentėjo nuo praūžusios audros. Itin nuniokotas vienas lankomiausių pažintinių takų Plateliuose – Šeirės takas. Su šaknimis buvo išvartyta daugybė medžių. Virstantys medžiai sulaužė ir vieną iš kelių pavėsinių, skirtų lankytojų atokvėpiui. Panaudojus už bilietus surinktas lėšas ši pavėsinė buvo suremontuota.

Už tuos pačius pinigus lapkričio pabaigoje bus atnaujinta ir keturių informacijos stendų, esančių Plokštinės rezervato prieigose (prie kaimo turizmo sodybos „Iešnalė ir pakeliui link Šaltojo karo ekspozicijos) informacija.

Taip pat norime pasidžiaugti, kad Žemaitijos nacionalinio parko direkcijai Lietuvos gyventojai skyrė ir savo 2% paramą – 557 eurus.

Dėkojame visiems už parodytą sąmoningumą ir finansinę paramą. Vertiname kiekvieno jūsų indėlį ir rūpinimąsi saugomų teritorijų gerove.

 

Lankytojų aptarnavimo skyriaus informacija

Scroll to top