ŠALTOJO KARO MUZIEJUS – VIETA NAUJOMS GALIMYBĖMS

2019-03-25 / Žemaitijos NP

Žemaitijos nacionalinio parko direkcijos Šaltojo karo ekspozicija kasmet pritraukia tūkstančius lankytojų iš tolimiausių pasaulio kampelių. Per metus muziejų aplanko daugiau nei 38 tūkst. lankytojų iš JAV, Vokietijos, Latvijos, Olandijos, Didžiosios Britanijos ir kitų valstybių. Daug dėmesio ekspozicija sulaukia iš užsienio turistų,  į Lietuvą atvykstančių kruiziniais laivais, –  Naujosios Zelandijos, Japonijos, Kinijos, Malaizijos, Palau salos.

Turizmo sezonas muziejuje prasideda gegužę ir tęsiasi iki rugsėjo pabaigos. Paprastai dirba 2 gidės, tačiau sezono metu joms reikalinga pagalba. Todėl kiekvienais metais prie komandos yra kviečiami prisijungti nauji nariai – GIDAI. Nereikėtų išsigąsti perskaičius profesijos pavadinimą. Muziejui reikalingi žmonės, kurie nori dirbti gido darbą, bet nebūtinai turi įgiję šią profesiją.  Čia reikalingi įgūdžiai įgyjami dirbant praktiškai. Tai yra labai įdomus ir verčiantis tobulėti darbas. Gidai Šaltojo karo ekspozicijoje turi galimybę kiekvieną dieną bendrauti su įvairių tautų ir kultūrų  žmonėmis, nuolat įgydami naujų įgūdžių ir kompetencijų.

Pernai muziejuje sezono metu dirbo, lankytojus aptarnavo ir ekskursijas lietuvių ir anglų kalbomis vedė istorijos, visuomenės sveikatos ir fotografijos studijų studentai. Jie niekada nieko bendro su gido darbu nėra turėję, tačiau, jų manymu, tai labai praturtino jų asmeninius gebėjimus ir praplėtė akiratį. Paklausti, kuo šis darbas buvo jiems naudingas, visi nedvejodami teigė, kad padėjo nugalėti didelės auditorijos baimę, pagerino užsienio kalbų žinias, padėjo įgyti  daugiau pasitikėjimo savimi, patobulino bendravimo ir organizacinio darbo įgūdžius. O juk svarbiausia mylėti savo darbą ir žmones,  su kuriais tenka bendrauti!

Šiais metais komandai vėl bus reikalingi trys nauji entuziastingi, trokštantys mokytis ir išmokti darbuotojai. Jei nesate suplanavę, ką veiksite vasarą,  ar tiesiog ieškote naujų galimybių,   kviečiame tapti Šaltojo karo ekspozicijos kolektyvo dalimi. Susidomėjusieji gali kreiptis į muziejaus darbuotojus.

Lankytojų aptarnavimo skyriaus informacija

 

 

Scroll to top