ŠALTOJO KARO EKSPOZICIJA TARP 2017-ŲJŲ TURIZMO SĖKMINGIAUSIŲJŲ

2017-12-29 / Žemaitijos NP

Šių metų gruodžio 22 d. Vilniuje vyko Lietuvos turizmo departamento organizuotas renginys, skirtas nominuoti 2017-ųjų metų Turizmo Sėkmingiausiuosius. Džiugu, kad šiais metais tarp nominantų dviejose skirtingose kategorijose pateko net 2 Žemaitijos nacionaliniame parke, esantys objektai. Sėkmingiausiu 2017 metų turizmo produktu pretenduoja tapti Žemaitijos nacionalinio parko Šaltojo karo muziejus. O tarp sėkmingiausių kaimo turizmo paslaugų teikėjų pateko parke, esanti kaimo turizmo sodyba „Pas tėvukus“.

Šaltojo karo muziejus – pirmoji sovietų požeminė branduolinių raketų paleidimo bazė, įkurta Plokštinės miške, Žemaitijos nacionaliniame parke. Kaip ekspozicija duris lankytojams atvėrė 1996 metais. Tuomet kukli Militarizmo ekspozicija per metus sulaukdavo apie 11000 lankytojų. 2010 m. gavus paramą buvo pradėta rekonstrukcija, o 2012 m. lankytojams duris atvėrė vienintelis Europoje Šaltojo karo muziejus. Jame galima susipažinti su Šaltojo karo istoriniu laikmečiu, lankytojams pristatoma unikali vaizdinė ir grafinė medžiaga, kuri pasakoja apie buvusį visiškai slaptą sovietų branduolinės ginkluotės organizavimą ir veikimo principus.

Kasmet muziejuje besilankančiųjų skaičiai išlieka stabilūs, sulaukiama daugiau nei 35 000 lankytojų ne tik iš Lietuvos, bet ir viso pasaulio. Lankytojų iš užsienio skaičius kasmet auga. Šiais, 2017 m. užsienio lankytojai sudarė trečdalį visų lankytojų.

Kviečiame visus, kurie jau lankėsi Šaltojo karo muziejuje ar ateityje ketina apsilankyti atiduoti savo balsą turizmo sėkmingiausiųjų rinkimuose ir įvertinti šio unikalaus muziejaus veiklą. Balsuoti galima paspaudus nuorodą: http://www.turizmo-sekmingiausieji.lt/

 

Lankytojų aptarnavimo skyriaus informacija

 

Scroll to top